Спецможливості
Новини

На підтримку аграріїв у світі щорічно витрачається понад $500 млрд

29.06.2017
1354
На підтримку аграріїв у світі щорічно витрачається понад $500 млрд фото, ілюстрація
За останні три роки в світі на підтримку виробників сільгосппродукції в середньому щорічно витрачалося $519 млрд

За останні три роки в світі на підтримку виробників сільгосппродукції в середньому щорічно витрачалося $519 млрд. Про це йдеться в щорічній доповіді «Моніторинг та оцінка сільськогосподарської політики 2017», підготовленій Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), пише  propozitsiya.com з посиланням на agroinvestor.ru.

Основна частина з цього обсягу - майже 60% - припадала на підтримку цін на внутрішньому ринку.

«Інші форми, такі як підтримка ефективного виробництва і регулювання торговельних дисбалансів, в цілому грали набагато меншу роль, проте їх значення залишається важливим на певних ринках», - йдеться в доповіді.

У документів розглянуті показники 52 країн, в більшості з них частка держпідтримки АПК в загальному обсязі ВВП за останні 20 років скоротилася. У тому числі в країнах ОЕСР (Організація економічного співробітництва і розвитку) це співвідношення зменшилася з 1,4% в 1995-1997 роках до 0,6% в 2014-2016 роках.

«Найбільш значне скорочення відбулося в країнах, де рівень підтримки АПК по відношенню до розміру економіки був найбільш високий, в тому числі в Південній Кореї, Туреччини, Швейцарії та Ісландії. Проте, частка в цих країнах, як і раніше залишається високою - від 1,2% до 1,7% ВВП, незважаючи на той факт, що сільське господарство продовжує відігравати важливу роль лише в економіці Туреччини», - йдеться в огляді.

Крім того, істотне зниження зафіксовано в таких країнах, як Колумбія, Казахстан, Росія і ПАР, в той час як в Китаї, а також Індонезії, Коста-Ріці і на Філіппінах ставлення агросубсідій до ВВП зросло. Найбільша частка витрачених на АПК коштів в ВВП серед досліджених країн - в Індонезії (4%), на Філіппінах (3,1%), в Туреччині та Китаї (по 2,4%).

Серед галузей найбільшу підтримку в період з 2014 по 2016 рік у світі отримували виробники рису, бавовни і цукру.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
«Зернові технології-2018» закінчили виставковий сезон для аграрної галузі, адже незабаром — відкриття нового сезону, польового. Для УПЕК, власника підприємства «Лозівські машини», одного з флагманів вітчизняного сільськогосподарського... Подробнее

1
0