Спецможливості
Новини

На озимих розвинулися перші хвороби та активізувалися шкідники

04.04.2017
3684
На озимих розвинулися перші хвороби та активізувалися шкідники фото, ілюстрація
У Поліссі 1-3% рослин озимого ячменю вражені ринхоспоріозом

За даними Держпродспоживслужби в Україні спостерігається пошкодження посівів шкідливими комахами. Крім того, всюди на 3-66% посівів озимих зернових культур, 0,5-12% рослин вражені борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями, іноді бурою листковою іржею. Про це пише  propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

У Поліссі 1-3% рослин озимого ячменю вражені ринхоспоріозом.

Ранньовесняне боронування посівів поперек рядків, прикореневе підживлення азотними та іншими добривами з додаванням мікроелементів і регуляторів росту оздоровлять посіви. Рішення щодо оздоровлення озимих зернових культур фунгіцидами слід приймати після обстеження посівів диференційовано по кожному полю. Вибір препаратів необхідно здійснювати з урахуванням їх спектру захисної дії і переважаючих хвороб.

Від 2 до 9% рослин озимого ріпаку (минулорічне листя) охоплено пероноспорозом, альтернаріоомз, фомозом (Львівська, Хмельницька області). Бактеріозом коренів і сніжної цвіллю в Київській, Чернівецькій областях уражено 2-6% рослин. Стан посівів озимого ріпаку покращують підживленням азотними добривами і розпушуванням міжрядь.

В Степу, подекуди Лісостепу і Поліссі личинки хлібної жужелиці в чисельності 0,5-3 екз. на м2 пошкодили 1-4% рослин на 3-20% обстежених площ. У Миколаївській області близько 10% личинок припинили харчування.

У теплі сонячні дні спостерігається літ злакових мух (чорна пшенична, гессенськая), крайові смуги озимих заселяють хлібні блішки, відроджуються личинки злакових попелиць. У лісосмугах Херсонської області в місцях зимівлі відзначається пробудження клопа-шкідливої ​​черепашки.

В Степу, південному Лісостепу відбувається харчування гусениць старших вікових груп озимої совки, які чисельністю 0,5-1 екз. на м2 пошкодили 1% рослин, в інших областях триває переміщення шкідника в верхній шар грунту. В осередках личинок хлібної жужелиці при чисельності понад 3-4 екз. на кв.м рекомендується проводити обприскування дозволеними препаратами.

Посіви озимого ріпаку з настанням тепла очагово в Запорізькій, Миколаївській Одеській, Тернопільській та іншої областях заселяють ріпаковий листоїд, стеблові скритнохоботники, у Вінницькій, Кіровоградській областях - хрестоцвіті блішки, квіткоїди. У крайових смугах полів помічений піщаний медляк (Миколаївська область).

У разі встановлення спекотної сухої погоди і чисельності хрестоцвітих блішок більше 3-5 екз. на м2 посіви рекомендується обприскувати дозволеними до використання інсектицидами.

У відростаючих багаторічних травах спостерігається початок виходу і харчування бульбочкових довгоносиків і піщаного медляка, які за чисельністю 1-3 екз. на м2 і 0,5-1 екз. на м2 відповідно пошкодили до 2% рослин. У теплі дні відзначали літ ріпакової і капустяного біланів, іноді репейница (Черкаська область). На посівах цукрових буряків відбувається одиничний вихід звичайного бурякового довгоносика та бурякової крихти. На чагарниках біля узбіччя доріг відзначено початок відродження бурякової попелиці.

На яблунях у Вінницькій, Черкаській та інших областях почався вихід і харчування сірого ниркового довгоносика. У плодових садах, під час набрякання бруньок, при температурі не нижче 4°С для знищення личинок щитівок, яєць кліщів, попелиць, інших шкідників дерева обробляють дозволеними препаратами.

Інтерв'ю
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее
Олег Вагін найбільш примітний своєю відкритістю і готовністю ділитися секретами вирощування багатьох рослин. В останні роки він повністю сконцентрувався на вирощуванні лохини, перейшовши від вирощування саджанців до закладки власної... Подробнее

1
0