Спецможливості
Новини

На Львівщині малим аграріям компенсують до 100 тисяч гривень за договором лізингу

29.02.2020
854
На Львівщині малим аграріям компенсують до 100 тисяч гривень за договором лізингу фото, ілюстрація

100 тисяч гривень компенсації для сплати відсотків може отримати фермер на Львівщині, який взяв техніку чи обладнання в лізинг.

Повідомила заступниця директора департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Людмила Гончаренко під час просвітницького заходу на тему: «Як малому та середньому бізнесу Львівщини отримати лізингове фінансування».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на dailylviv.com.

«Маємо програму здешевлення за кредитами фінансового лізингу. Аграрій сам вибирає лізингову компанію, банк, укладає договір. Пізніше він у нас може здешевити сплачені відсотки. Для цього подає на конкурс повний перелік документів: договір лізингу, відомості про підприємство і конкурсна комісія розглядає пакет документів. Якщо підприємство сплачує податки, створює робочі місця, воно отримає підтримку на здешевлення відсотків. Ми для нього резервуємо на цілий рік ці компенсаційні кошти. Після сплати лізингодавцю відсотків підприємець приносить нам щомісяця довідку, і щомісяця ми перераховуємо йому гроші на рахунок. Але сума не перевищує 100 тисяч грн за одним договором лізингу», — докладно розповідає про процедуру компенсації Людмила Гончаренко.

Загалом на виконання Комплексної програми розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки, за словами Людмили Гончаренко, закладено 18 млн грн. Аграрїї за лізинговими угодами, переважно, купували комбайни і трактори.

Анна Темчишин, голова фермерського господарство «Агротем», яке розташоване в селі Селисько Пустомитівського району, розповіла про свій досвід використання лізингу для розвитку бізнесу.

«ФГ «Агротем» не лише отримало в користування техніку без застави, що було би неможливо у випадку з банківським кредитом, але й — податковий кредит на весь строк лізингу», — наголосила Анна Темчишин.

Її господарство, що спеціалізується на рослинництві, тваринництві і переробці молока, взяло в лізинг два нові трактори.

«Ця техніка у нас не відпочиває — працює весь світловий день. Але її технічним обслуговуванням опікується лізингодавець. Після першого успішного лізингового досвіду, коли будемо укладати наступну ліізингову угоду, ставка на об'єкти лізингу буде вже значно меншою», — каже голова ФГ.

Голова Асоціації фермерів Львівщини Ярослав Кардаш додав, що аграрії регіону мають багато проблем із придбанням техніки, обладнання. Найбільше це стосується невеликих підприємств, яким важко працювати напряму із банками, оскільки ті зазвичай вимагають 1,5-2-кратну заставу.

«Господарства-початківці, як правило, дуже важко виживають, їм проблематично вставати на ноги. Тож механізм фінансового лізингу для малого та середнього бізнесу є вкрай важливим та привабливим. На жаль, ця фінансова послуга наразі не дуже відома серед підприємців, але вона має велику перспективу», — зауважив Ярослав Кардаш.

Торік до Львівської облдержадміністрації було лише три звернення щодо компенсації відсотків за лізинговими угодами.

 

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100 % прогнозованим. Зокрема, протягом останніх років значно зросла активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих відчувають навіть на півночі.... Подробнее

1
0