Спецвозможности
Новости

На Київщині посадять лише половину запланованої картоплі

11.04.2022
300
На Київщині посадять лише половину запланованої картоплі фото, иллюстрация

Господарства в Київській області планують посадити лише половину запланованої картоплі через замінування полів та складнощі із забезпеченням.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Українську асоціацію виробників картоплі.

Низка областей, які були традиційно «картоплярськими», щойно звільнились з під окупації. Це Чернігівська, Житомирська та Київська області. Наразі в цих регіонах поля потрібно обстежувати на вибухонебезпечні предмети. Це ускладнює початок посівної.

Також багатьом господарствам, особливо новачкам, бракує добрив, пестицидів, є проблеми із посадковою технікою.

«Картопля — капіталоємка культура. Вона потребує багато добрив. Вони суттєво зросли у ціні, з ними логістичні проблеми та у фермерів не вистачає обігових коштів. Тому суттєво збільшити площі під картоплею не вдасться. У північних областях гостро стоять питання щодо розмінування полів та логістики: зруйновані мости, дороги заблоковані. Господарства в Київській області планують посадити лише половину площ від тієї, яку планували», — розповів віце-президент УАВК Микола Гордійчук.

Интервью
Новейшие системы обработки почвы, семенной материал от лучших оригинаторов, новые подходы к питанию растений, интегрированные системы защиты с привлечением современных СЗР - все это стало привычным и приоритетным для многих хозяйств... Подробнее
В Нидерландах существует печальная поговорка: «Фермеру принадлежат только его жена и дети, все остальное на ферме принадлежит банку». То есть, банки понавыдавали всем фермерам вплоть до мельчайших

1
0