Спецможливості
Новини

На Кіровоградщині через зливу частково призупинили жнива

23.07.2021
721
На Кіровоградщині через зливу частково призупинили жнива фото, ілюстрація

Через зливу у Кіровоградській області частково призупинили жнива. В тих громадах, де дощу не було, збір триває — розповів начальник відділу обласного департаменту агропромислового розвитку Григорій Арсірій. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.

Через буревій та зливу на полях у Кропивницькому районі вилягли озимі горох і пшениця. 

Як розповів фермер Микола Пелеш, через це жнива триватимуть вдвічі довше, урожай буде на третину менший. Збитки оцінює в 6 мільйонів гривень.

За словами Григорія Арсірія, на 22 липня в Кіровоградській області зібрали майже половину врожаю озимих зернових, 30% якого — пшениця. Урожайність пшениці — 48,1 центнерів з гектара. 

Це, сказав, майже на тонну більше ніж минулого року: «До злив встигли зібрати 95% врожаю озимого ячменю. Його врожайність — практично, на рівні з пшеницею — десь на 12 центнерів з гектара більше ніж минулого року. Горох, дійсно, цього річ, через погоду, показує результати дещо нижчі за минулорічні».

Агроном Віталій Столярець показав, що пшениця полягла після дощів та буревію у червні та липні: «Переломилась біля кореня. Не поступають потрібні для наливу зерна речовини. Отримуємо не таке налите зерно, щупле».

Зі слів агронома, полегла пшениця набирає від землі вологу. Через це, сказав, не можуть косити її вночі: «Зібране вранці, можливо, пропускатимемо через сушарку, щоб вологість зерна відповідала нормі зберігання на складах».

Помічник комбайнера Сергій Резніченко розповів, що на збір полеглої пшениці витрачають більше часу: «Якщо стоїть пшениця, то швидкість комбайна трохи більша і збираємо швидше в півтора-два рази. Наприклад, по стоячій пшениці комбайн йде зі швидкістю 3,5-4 кілометрів за годину, а зараз — 2,5-3».

За словами керівника фермерського господарства Миколи Пелеша, до злив сподівались на більший урожай: «Тут і град був, і вітри сильні зі зливами. Добре, що сучасні комбайни вміють це підбирати».

Микола Пелеш сказав, що найбільше постраждав горох. До початку злив він був стиглий, стебло сухе: «Він був висотою більше метра, його так поклало — зливи протягом тижня лили — не більше 2 сантиметрів від землі».

Свої посіви від негоди Микола Пелеш не страхує. Сказав, що дуже важко довести, що негаразди з урожаєм є страховим випадком: «Треба, щоб ця система працювала. А то — платиш-платиш, потім отримуєш страхові виплати, які менші за суму, сплачену за страховку. Це відлякує».

Додав, що жнива озимих у господарстві триватимуть ще два тижні.

Інтерв'ю
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее

1
0