Спецможливості
Новини

На Хмельниччині збільшують плату за аренду пая і платять уже за 2017-й

12.01.2017
1488
На Хмельниччині збільшують плату за аренду пая і платять уже за 2017-й фото, ілюстрація
Відповідно до договорів, плата за оренду паю становить 3% від нормативної грошової оцінки землі, фактично ж виплачуються всі 5%. І готується рішення на наступний рік збільшити її до 6% -7% в грошовому вираженні

В агрокомпанії «Україна-2001» у Хмельницькій області намагаються максимально враховувати інтереси пайовиків, при необхідності завжди йти їм назустріч. Відповідно до договорів, плата за оренду паю становить 3% від нормативної грошової оцінки землі, фактично ж виплачуються всі 5%. І готується рішення на наступний рік збільшити її до 6% -7% в грошовому вираженні. Про це розповів виконавчий директор компанії «Україна-2001» Олександр Камінський в інтерв'ю latifundist.com, пише propozitsiya.com.

Якщо говорити про натуральну оплату, вона за фактом набагато вища. У деяких селах доходить до 10%. А.Камінський пояснює це тим, що люди звикають до певної кількості продукції за свій пай. Виросла, наприклад, ціна за тонну зерна. Але люди вважають, що їм покладена тонна. Так і продовжують отримувати тонну, не менше. Хоча насправді в грошовому еквіваленті це вже 10%.

В якій формі отримувати плату за паї, люди вирішують самі. Найчастіше вважають за краще натуральну оплату. Але є відділення, де оплата грошима становить 60-70%. Як правило, в тих селах, де людям не потрібна зайва сільгосппродукція.

Свою компанію А.Камінський називає соціально орієнтованою. «Пайовик у нас - головна людина. Намагаємося вирішити проблеми, з якими звертаються до нас селяни. Вони приходять в будь-який день - у мене немає годин прийому. Люди повинні бачити, що ми відкриті», - стверджує виконавчий директор.

До речі, багато селян просять аграріїв внести кошти за користування паєм наперед. В «Україна-2001» на це погоджуються і вже виплачують орендну плату за 2017 рік, і як виняток - навіть за 2018 рік.

Крім цього, аграріям постійно доводиться вирішувати різні соціальні проблеми в селах, їх в 20 територіальних підрозділах компанії 38: дитячі садки, школи, ФАПи і т.д. По можливості допомагають соціальним установам продуктами харчування - поставляють різні крупи, цукор, м'ясо, молоко свого виробництва. Аграрії також беруть на себе ремонт сільських доріг, благоустрій території, допомогають в організації свят.

Довідка

«Україна-2001» входить в ТОП-5 провідних виробників цукру в країні, тут займаються свинарством (поголів'я - 40 тис.) і виробництвом молока (дійне стадо - понад 1 тис. голів).

На полях «Україна-2001» - одного з найбільших агропідприємств Хмельницької області, вирощують цукровий буряк для подальшої переробки на власному Теофіпольському цукрозаводі. В структуру компанії також входить і власний хлібозавод.

Штат «Україна-2001» налічує на даний момент близько 1,6 тис. співробітників. Тільки агрономів тут більше 20.

Інтерв'ю
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0