Спецможливості
Новини

На Херсонщині за соняшниковим лушпинням стають в чергу

03.09.2018
1489
На Херсонщині за соняшниковим лушпинням стають в чергу фото, ілюстрація

Аграрії Херсонщини зіткнулися з парадоксом: попит на відходи переробки соняшнику в даний час виявився живішим, ніж на його насіння, передає propozitsiya.com, посилаючись на інформацію УкрАгроКонсалт.

Покупці буквально штурмують місцеві сільськогосподарські підприємства, скуповуючи лузгу по 500 гривень за кг готівкою, при тому, що за саме насіння дають 10,6-10,8 тис. грн.

«Раніше лушпиння викидали, а тепер воно стало цінною сировиною для виробництва паливних гранул або брикетів. Їхнє виробництво стрімко зростає: за даними Головного управління статистики Херсонщини, з початку року його обсяги через стабільно високий попит збільшилися на 80%, досягнувши 1363 т », - йдеться в повідомленні.

При дефіциті відходів переробки деревини в степових районах в хід йде буквально все: очерет, опале листя, а одна з фірм Нової Каховки навіть почала збирати після обрізки і переробляти на місці обрубки від виноградної лози на плантаціях.

Тому і колишнє олійне «сміття» берут на переробку, адже воно має велику теплову калорійність і добре горить в котлах і печах. Тим більше сировини буде достатньо: за інформацією Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА, в цьому році на початку збирання соняшнику врожаї культури складають в середньому 1,14 т / га, що на 0,12 т більше, ніж в минулому році.

Як прогнозують аналітики, завдяки збільшенню посівних площ під соняшником в 2018 р в Україні і Росії світове виробництво в 2018/19 МР зросте до рекордних 50,42 млн т.

Інтерв'ю
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією. Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0