Спецможливості
Новини

На Херсонщині виростили рекордну плантацію перцю

17.08.2018
1385
На Херсонщині виростили рекордну плантацію перцю фото, ілюстрація

Овочевий рекорд встановили фермери на Херсонщині, виростивши найбільшу в Україні плантацію солодкого перцю. Площа поля – майже 80 гектарів. Таке досягнення вже визнали унікальним у Національному реєстрі рекордів України. Досягнення було офіційно зафіксовано в Книзі рекордів України на полі із солодким перцем площею 79 гектарів 15 серпня 2018 року під час проведення у Бериславському районі на землях фермерських господарств "Панарін-Агро" та "Лідер-Агрі" Дня поля за участі представників з багатьох регіонів України та зарубіжжя, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

Саме наша, південна, а не турецька паприка, на 80% заполонила вітчизняний ринок. Пряний запах, який ні з чим не порівняти: за 60 кілометрів від Херсона виростили гігантську плантацію солодкого перцю. На місце прибули експерти з Національного реєстру рекордів. Кажуть, у таких масштабах солодкий перець в Україні більше ніде не вирощують.

Площа поля – 79 гектарів. Аби переміряти плантацію такого масштабу, експерти відмовилися від традиційного способу вимірювання. Поле унікальне не лише своїми маштабами. На одному лані вмістилися 112 гібридів солодкого перцю. Фермери кажуть – це вже більше, ніж просто солодкий перець.

У перці дуже багато пектинових речовин, вітамінів, мікроелементів. Він дуже солодкий по вмісту вітаміна С, у перці його більше, аніж в лимоні,
– повідомив фермер Леонід Панарін.

Саме солодкий перець з Херсонщини на 80% заполонив українські ринки, а ще експортується за кордон. Після анексії Криму місцеві фермери змогли переорієнтувати канали збуту на Європу, а ще зізнаються, що через Росію не раз зазнавали колосальних збитків.

Супер-паприку отримують з голландського, чеського та італійського насіння, яке на сонячному півдні України дає кращий результат, ніж у Європі. А от вдома виростити таких красенів мало кому вдасться. За словами експертів, гібридні сорти солодкого перцю примхливі настільки, що без особливого догляду надовго не приживаються.

Інтерв'ю
Олексій Сергієнко
«Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи». Цим відомим висловом французького правника, письменника і політичного мислителя Шарля Луї Монтеск’є можна описати діяльність українського експерта з агротехнологічних питань консалтингової... Подробнее
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0