Спецможливості
Новини

На Херсонщині почали відновлювати лісосмуги

16.12.2019
2488
На Херсонщині почали відновлювати лісосмуги фото, ілюстрація

Всесвітня продовольча організація (FAO) спільно з українськими науковцями розпочинає досліди з відновлення лісосмуг на Херсонщині.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на newday.kherson.ua.

Біля села Великий Клин у Голопристанському районі області вже з’явилися два ряди саджанців дубу звичайного, гледичії та жимолості завдовжки у 2,240 км. Землі для цього надав Інститут водних проблем меліорації, а виростили та висадили дерева працівники Степового філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства — за угодою з FAO, та завдяки її фінансуванню.

«Хижацьке вирубування лісосмуг на Херсонщині уже призвело до втрати більше ніж половини їх площ. Наше завдання — показати, що відновлення захисту полів дасть змогу збільшити їх урожайність на 25-30%. Для цього потрібно визначити, скільки саме рядів насаджень буде в лісосмузі — два, три чи п’ять, які породи дерев та чагарників найкраще виконуватимуть захисну функцію. Із цим допоможе Всесвітня продовольча організація — вона замовила і проект експериментальної лісосмуги, і оплатила вирощування саджанців для неї», — пояснив директор Степового філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства Олександр Глод.

Втім, для Херсонщини наразі проблема не лише в тому, щоб якомога швидше відновити лісосмуги, які обороняють край від «чорних» буревіїв. Адже за кілька років дерева так само вирубуватимуть браконьєри, котрі займаються продажем деревини.

«Безгоспні» насадження потрібно взяти на баланс місцевим громадам, забезпечивши їх охорону та збереження — в тому числі, й за грантові кошти міжнародних та вітчизняних організацій. А для аграріїв має стати вигідним створення нових лісосмуг», — сказав Глод.

 

Інтерв'ю
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее

1
0