Спецможливості
Новини

На боротьбу із поширенням отруйного борщівника Сосновського у Ковелі виділять 77 тисяч гривень

31.10.2018
738
На боротьбу із поширенням отруйного борщівника Сосновського у Ковелі виділять 77 тисяч гривень фото, ілюстрація

Програма з проведення заходів з локалізації та ліквідації борщівника Сосновського на окремих територіях міста Ковель на 2019 рік коштує 77 тисяч гривень. Про це говорить www.propozitsiya.com. з посиланням на Інфоіндустрію.

Останніми роками все більшого поширення і розповсюдження в Ковелі набуває борщівник Сосновського. Це – отруйна, небезпечна багаторічна рослина родини зонтичних. За висновками фахівців, якщо бездіяти, то за десяток років вона перетвориться на стихійне лихо.

Для зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я людей міськрада затвердила Програму з проведення заходів з локалізації та ліквідації борщівника Сосновського на окремих територіях Ковеля на 2019 рік.

Над її розробленням працювали відділ з питань цивільного захисту та екологічної безпеки виконавчого комітету та науковці Української науково-дослідної станції карантину рослин Інституту захисту рослин національної академії аграрних наук. Програма фінансуватиметься з міського бюджету.

Борщівник Сосновського — інвазійний чужорідний вид.

За оцінками фахівців збитки від неконтрольованого розповсюдження нових видів рослин, тварин, становлять у світі від 55 до 248 млрд. доларів США щороку. Боротьба з найбільш небезпечними чужорідними рослинами коштує світові 1,4 трлн. доларів на рік.

Проте, для Департаменту фітосанітарної безпеки вид — Heracleum sosnowskyi (борщівник Сосновського) не відповідає критеріям карантинного шкідливого організму або регульованого некарантинного шкідливого організмудля зони АФР (України) і не може бути включений до національного Переліку регульованих шкідливих організмів.

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0