Спецможливості
Новини

Борошно з хробаків — їсти та продавати комах дозволили в Європі

23.01.2021
1985
Борошно з хробаків — їсти та продавати комах дозволили в Європі фото, ілюстрація

Борошняний хробак, якого давно використовують в кормах для домашніх тварин, стане офіційним продуктом харчування.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на racurs.

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) дозволило використання черв’яків для створення муки й вживання висушених комах.

Однак агентство попередило, що люди з алергією на ракоподібних і пилових кліщів можуть мати негативну реакцію після вживання борошняних черв’яків.

Заявка на схвалення продукту надійшла в EFSA ще у 2018 році, її подала французька компанія Micronutris. Представники фірми зазначають, що в порівнянні зі скотарством виведення комах є вигіднішим.

По-перше, борошняний хробак має вище співвідношення білка та жиру, також багатий на клітковину. По-друге, комахи ростуть і розмножуються швидше, вимагають менше ресурсів, а по-третє, вони мають нижчий вуглецевий слід.

Останній фактор уже давно обговорюється багатьма вченими, оскільки комахи є більш «стійким джерелом їжі».
Спеціаліст EFSA Ермолаос Верверіс сказав, що борошняний хробак стане першою комахою, яка з’явиться на тарілці європейців, проте, швидше за все, його поява спровокує «адаптацію» й інших комах.

Існує великий інтерес наукового товариства, а також харчової промисловості до сектору їстівних комах, — прокоментував Верверіс.

У багатьох частинах світу, наприклад, в Африці, Австралії та Новій Зеландії, комахи вже давно є частиною раціону людей. Їх їдять як у висушеному вигляді, так і використовують для приготування різних страв (наприклад, для створення альтернативного м’яса).

Однак деякі соціологи вважають, що європейцям буде психологічно важко перейти з м’яса на комах. Швидше за все, повинен пройти якийсь час, перш ніж борошняні черв’яки стануть популярними в європейських супермаркетах.

Ключові слова: борошно, хробаки, Європа

Інтерв'ю
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее

1
0