Спецвозможности
Новости

Молочний проект — для сільгоспвиробників Поділля

05.06.2008
635
Молочний проект — для сільгоспвиробників Поділля фото, иллюстрация

На Вінниччині незабаром буде споруджено три потужні заводи з виробництва молокопродуктів. Майбутнім їхнім власникам уже тепер належить подбати про нарощування обсягів сировинної бази в подільському краї. Для цього з грудня минулого року тут реалізують проект, бюджет якого — 2 мільйони доларів США.
Нині у Вінницькій області функціонує 450 тваринницьких ферм, в яких утримують 171,5 тис. голів великої рогатої худоби. Водночас у приватних селянських господарствах доглядають 277,3 тис. голів. Потенціал є, хоча він міг би бути значно потужнішим. У зв’язку з цим у подільському краї оглядаються на дані зменшення кількості зайнятих громадян у сільському господарстві: за десять років із 280 тисяч бажаючих працювати в аграрному секторі залишилося лишень 80 тисяч земляків. Вихід один — застосовувати сучасні технології, які б дали змогу нарощувати сировинну базу за мінімальної кількості робочих рук.
Проект розвитку молочного сектору у Вінницькій області запропонувала та започаткувала Міжнародна фінансова корпорація (IFC) у співпраці зі Шведським агентством з міжнародного розвитку (Sida). Церемонія його відкриття відбулася у Вінниці торік у грудні. За програмою Проекту, впродовж трирічної роботи подільські аграрії повинні вийти на якісно новий рівень виробництва молока.
Стратегічна мета Проекту — розкриття чималого потенціалу краю, введення нового статусу виробника молока — сильного, незалежного, обізнаного та надійного партнера в бізнесі, такого, з яким можна будувати тривалі контрактні відносини.
Для реалізації Проекту Вінниччину обрали не випадково. Саме цей регіон традиційно перебуває в числі лідерів із виробництва та переробки молока. Настав час, коли провідні виробники молокопродуктів регіону — компанія “Люстдорф”, ТОВ ТД “Західна Молочна Група” та корпорація “Клуб сиру” — оголосили про наміри спорудити у Вінниці три нові заводи для виробництва різного асортименту молочних виробів. Через те потреба в сировині високої якості для них незабаром постане надзвичайно гостро. Це підкреслив у своєму виступі під час відкриття Проекту голова Вінницької облдержадміністрації Олександр Домбровський. За його словами, ця потреба стане відчутною вже через півтора року. “Тому реалізація цього Проекту є дуже важливою для нас”, — зазначив керівник області.
За словами керівника Проекту розвитку молочного сектору у Вінницькій області Моргана Тінберга, збільшення попиту на молоко на сучасному споживчому ринку створює нові виняткові можливості для господарств — виробників цієї продукції. “Ми допомагатимемо господарствам виробляти її більше та робити це виробництво вигіднішим”, — запевнив він.
Фахівці Проекту підготували програму, за якою основними одержувачами допомоги стануть приватні великі та малі виробники молока. Проект націлено на те, щоб підняти рівень господарювання безпосередніх сільгоспвиробників, досягти поліпшення якості їхньої продукції та налагодження контрактних взаємин із переробниками. Він також сприятиме розвитку аграрного бізнесу, включаючи створення нових робочих місць та поліпшення інвестиційного клімату в цьому секторі.
Для виробників молока, які працюватимуть за програмою Проекту, буде організовано низку семінарів та курсів. Основні тематичні розділи: технологія догляду за худобою, сучасні раціони відгодівлі, юридичні консультації, складання бізнес-планів, робота з кредитами, наданими на розвиток бізнесу. На момент презентації Проекту вже було обрано й кілька “пілотних” господарств, які першими відчують важливість цієї програми. Їхнім споживачем буде один із партнерів Проекту — молокозавод “Люстдорф”.
До роботи з реалізації Проекту залучено фахівців із розвитку агробізнесу, агронома, юриста, економіста.
У презентації взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Джон-Крістер Аландер. Вітаючи започаткування Проекту, він зазначив, що, попри розуміння труднощів, які виникли в сільському господарстві України, вони вже бачать і відчутні позитивні зміни. Разом із фахівцями Проекту Посол відвідав одне з таких господарств та названий молокозавод, інформація про які дала змогу уявити потенціал українського молоковиробництва.

Интервью
Сейчас идет горячее обсуждение законопроекта об обороте сельскохозяйственных земель. Сегодня по этому поводу соберется комитет ВР по вопросам аграрной и земельной политики. Накануне мы пообщались с секретарем комитета Иваном Чайкивским,... Подробнее
В феврале, как раз во время работы выставки «АгроВесна 2020», в Украину по приглашению проекта Киево-Могилянской бизнес-школы Ukrainian Food Valley приезжал бывший фермер, сенатор парламента Нидерландов, где он возглавляет Комитет по... Подробнее

1
0