Спецможливості
Техніка та обладнання

Модернізована дробарка

05.06.2008
716
Модернізована дробарка фото, ілюстрація
Модернізована дробарка

Модернізована дробарка

Для виконання відповідальної операції подрібнення концкормів у господарствах Національний науковий центр “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” (ННЦ ІМЕСГ) розробив ресурсоощадне сімейство дробарок зерна (таблиця), яке містить і зручну в експлуатації однофазну модифікацію ДВРЗ-1 (фото). За конструкцією вони уніфіковані, прості й надійні в експлуатації та дешевші за подібні в 1,5—2 рази. Докладну інформацію про дробарки можна знайти в “Пропозиції” (№10’2001). Матеріал неабияк зацікавив читачів нашого журналу. Численні дзвінки до редакції змусили продовжити тему.

Дробарка складається із циліндричної камери, встановленої вертикально. На ній закріплено мотор із бункером, з’єднаним із вхідним отвором камери. На кінець вала, який співвісно входить у камеру мотора, посаджено привідний диск. Зверху і по периферії диска шарнірно приєднано один ряд пластинчастих молотків. До низу камери прикріплено вихідне решето, виконане у вигляді диска з центральним отвором, концентричним привідному диску. У центральний отвір решета з мінімальним зазором входить нижня частина привідного диска. Молотки розташовані в камері і над решетом, причому нижній плоский бік молотків суміжний із верхньою площиною решета і радіально перекриває його. Потрібний зазор між молотками і решетом виставляється механізмом осьового переміщення диска. Під решетом розташована конусна насадка, яка охоплює решето і зорієнтована меншою основою донизу. Вся дробарка встановлена на ніжках, вищих за насадку.
Під час роботи мотор надає обертального руху диску і шарнірно підвищеним молоткам, які під дією відцентрових сил спрямовані радіально. Сипкий матеріал із бункера надходить через вхідний отвір до камери й розподіляється молотками по решету, гальмується отворами решета і подрібнюється передніми по ходу крайками пластинчастих молотків. Подрібнений до потрібної кондиції матеріал повітряним потоком продувається через отвори решета в конусну насадку і виводиться з дробарки між ніжками. Для збільшення модуля подрібнення молотки відсувають від решета механізмом осьового переміщення диска. Якщо цього недостатньо, то ставлять решето з більшими отворами. Із спрацьовуванням робочих крайок напрям руху молотків міняють на зворотний, а з часом і перевертають їх. При потраплянні сторонніх предметів до камери молотки відхиляються, що запобігає аварії.
Запропонована конструкція дає змогу спростити дробарку завдяки камері, решету та зменшенню кількості рядів молотків. Окрім того, підвищується ефективність використання робочих крайок молотків, оскільки під час подрібнення задіяна майже вся довжина молотка, а не його кінець, як у відомих молоткових дробарках.
Механізм осьового переміщення диска подано на рис. 2.
Зазор “а” між молотками та решетом встановлюється осьовим переміщенням маточини з диском і молотками відносно вала приводу: для збільшення зазору маточину піднімають, а для зменшення — опускають. При цьому болт розстопорюють шайбою і відпускають. Далі, якщо зазор “а” потрібно збільшити, то хуторку викручують на потрібну величину і, притримуючи її від обертання, затягують болт і стопорять його відносно хуторки шайбою. Фіксація хуторки досягається завдяки різниці кроків різьб болта та маточини. Для зменшення зазору “а” процедуру повторюють, але хуторку навпаки — вкручують, підтягуючи молотки до решета.
За потреби стягнути маточину із вала болт із шайбою знімають, а в хуторку, яка має внутрішню різьбу, вкручують відповідний болт із довжиною різьби не менше 50 мм.
У збільшений до 60 л місткості бункер вміщується мішок зерна.
Вдосконалення конструкції і технології виготовлення дало змогу зменшити масу дробарок на 20 кг і, відповідно, ціну до 950 грн, що робить їх конкурентоспроможними у своєму класі та вигідними для користувачів.

М. Карпенко, канд. техн. наук,
Національний науковий центр “Інститут механізації
та електрифікації сільського господарства”

Інтерв'ю
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0