Спецможливості
Новини

Думки та коментарі експертів АПК, 5-9 грудня 2016

09.12.2016
1215
Думки та коментарі експертів АПК, 5-9 грудня 2016 фото, ілюстрація
Цей робочий тиждень був "багатий" на події, оцінки, заяви та прогнозу. Найбільшим розчаруванням стало перенесення ВРУ так званого "аграрного дня" ще на два тижні

Цей робочий тиждень був "багатий" на події, оцінки, заяви та прогнозу. Найбільшим розчаруванням стало перенесення ВРУ так званого "аграрного дня" ще на два тижні. Якщо ж Ви не встигли відслідкувати головне - журналісти propozitsiya.com підготували підбірку найцікавіших думок і найвагоміших ідей експертів і учасників ринку АПК.

У найближчі роки платоспроможний попит в Україні буде рости повільно, тому експорт залишається єдиним драйвером нарощування виробництва. Такі висновки роблять експерти та дають виробникам-експортерам деякі поради.

Своєю забороною Європа вкотре підтвердила, що вони не бачать Україну партнером. Таку думку озвучив виконавчий директор ТОВ "Комплекс Агромарс" Олексій Марченко, коментуючи рішення Єврокомісії про заборону експорту української курятини до ЄС.

Партнерські відносини між Україною та Ізраїлем дуже динамічні і позитивні, констатує Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Еліав Білоцерківські.

"Укрспирт" можна продати за $150-200 млн, але приватизації за великі гроші - не буде. Чому - знає екс-претендент на посаду керівника "Укрспирту" Олексій Зубрицький.

Уже через рік Україна ризикує отримати повну заборону на експорт зернових. Такі прогнози робить голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Пташиний грип в Україні став можливістю для Євросоюзу усунути серйозного конкурента. Таку думку висловив голова Ради з питань експорту продовольства (UFEB) Богдан Шаповал.

Суму в 8,3 млрд грн на потреби АПК у 2017 р., що передбачена проектом держбюджету-2017, президент агрохолдинг AgroGereration Джон Шморгун вважає мізерною і суто символічною та називає свою цифру.

Держава повинна продати збиткові агроактивів і зосередитися на ефективному розвитку найбільш інвестиційно привабливих держпідприємств, - заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

Виробничий потенціал зернових в Україні до 2030 р. - 100 млн т, а експортний - 60 млн т. Такі результати моделювання були отримані з використанням Глобальної моделі управління біосферою GLOBIOM в рамках проекту AGRICISTRADE.

Тренд на ринку азотних добрив зрозуміла директор з маркетингу, стратегічного аналізу і планування Ostchem Марія Беззубова: половину українського ринку займуть російські добрива, а кожна друга гривня за закуплені добрива перераховуватиметься російським виробникам.

Ринок свіжоморожених ягід в ЄС відкритий для українського виробника - таку думку висловив у своєму блозі експерт аграрних ринків УКАБ Олександр Донченко і пояснив чому.

Наявність власної біржі в Україні - це не тільки імідж, це також можливість впливати на сусідні країни. У цьому впевнений народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Виконання програм підтримки агросектору у державному бюджеті-2017 уже зараз викликає великі сумніви, бо цих грошей просто немає. Свої невтішні прогнози озвучив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

Додаткові мита призведуть до підвищення цін на добрива. В цьому впевнений керівник проекту "Інфоіндустрія" Дмитро Гордейчук.

Неконкурентність ціни перевезення вантажу по річці має штучний характер, адже вона створена зборами, податками і регуляторними бар'єрами. Детальніше свою позицію аргументував директор компанії "Гермес-Трейдинг" Юрій Скічко.

Кооперація - це сьогодні єдиний неагресивний шлях виходу з кризи. Таку думку висловила заступник голови правління корпорації "Сварог Вест Груп" Анна Максимчук і розповіла, хто цим займається.

 

 

Інтерв'ю
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0