Спецможливості
Новини

М.Мартинюк пропонує продати близько 450 збиткових агропідприємств

08.12.2016
1280
М.Мартинюк пропонує продати близько 450 збиткових агропідприємств фото, ілюстрація
Низька ефективність, яку демонструють ДП, і високі витрати на їх штат і адміністрування обумовлюють необхідність системних змін в підходах до менеджменту, зокрема шляхом залучення до управління партнерів з приватного сектора, шляхом продажу держпідприємств або частки в них

Держава повинна продати збиткові агроактивів і зосередитися на ефективному розвитку найбільш інвестиційно привабливих держпідприємств. Це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк, інформує propozitsiya.com з посиланням на прес-службу аграрного відомства.

За його словами, зараз Мінагропрод керує 504 суб'єктами господарювання, які працюють в різних секторах АПК - рослинництві, овочівництві, виноробстві, тваринництві. Сумарно ці компанії мають в своєму розпорядженні земельний банк майже в 500 тис. га, що еквівалентно другому місцю в рейтингу найбільших землекористувачів України. При цьому ефективність їх роботи залишає бажати кращого. Як зазначив М.Мартинюк, в 2015 р. лише 47 держпідприємств з більш ніж 500, які знаходяться в управлінні Мінагропроду, були прибутковими.

Низька ефективність, яку демонструють ДП, і високі витрати на їх штат і адміністрування обумовлюють необхідність системних змін в підходах до менеджменту, зокрема шляхом залучення до управління партнерів з приватного сектора, шляхом продажу держпідприємств або частки в них.

У той же час, основний процес аграрної приватизації ускладнює земельна складова, оскільки при розпаюванні аграрних держпідприємств, більшість з яких є колишніми радгоспами, необхідно врахувати права колишніх працівників і пенсіонерів з їх числа. Також до складнощів можна віднести невпорядкованість оформлення прав на землю.

Ті агропідприємства, які держава вирішить зберегти за собою, можуть бути гарантами забезпечення продовольчої безпеки, інші ж стати об'єктами для залучення іноземного капіталу, - зазначає М.Мартинюк.

Інтерв'ю
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0