Спецможливості
Новини

Світові ціни на пшеницю продовжують зростати третій місяць поспіль

30.04.2018
1487
Світові ціни на пшеницю продовжують зростати третій місяць поспіль фото, ілюстрація
Світові ціни на пшеницю продовжують зростати третій місяць поспіль

На тлі побоювань з приводу наслідків посушливої ​​погоди на урожай озимих культур цього року, ціни на пшеницю продовжували зростати і в березні. Ця тенденція спостерігається вже третій місяць поспіль. Так, середня ціна на базисну американську пшеницю (No.2, Hard Red Winter, fob) склала в середньому 246 доларів США за тонну, що на 12% вище, ніж три місяці тому, і на 24% більше, ніж у березні 2017 року. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення ФАО.

Водночас, сприятливі дощі з другого тижня березня дещо поліпшили умови вегетації культур і обмежили щомісячний приріст цін. В Європі зміцненню цін сприяла холодна і волога погода. В Чорноморському регіоні ціни в основному підтримувалися високим попитом, а посушлива погода і високі обсяги експорту різко підняли експортні ціни в Аргентині.
 
У країнах-експортерах СНД експортні ціни на борошномельну пшеницю в березні мали  тенденцію до зростання. Головним чином, ціни зміцнилися завдяки стабільному попиту і були вищими, ніж роком раніше, за винятком Казахстану.

В Україні же низькі запаси високоякісної пшениці сприяли зміцненню внутрішніх цін на пшеницю і пшеничне борошно, які зросли і стали більш ніж на 10% вищими, ніж у березні минулого року.

У Російській Федерації великі національні поставки зберігали ціни на внутрішньому ринку стабільними – вони були нижче за показник березня минулого року. На кінець березня країна поставила на зовнішні ринки на 40 % більше пшениці, ніж в попередньому році - близько 31 мільйон тонн.

Інтерв'ю
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0