Спецможливості
Новини

Світові ціни на кукурудзу прискорили падіння

01.12.2021
792
Світові ціни на кукурудзу прискорили падіння фото, ілюстрація

Зниження цін на нафту за кілька днів одразу на 20% суттєво посилило тиск на ціни сільгоспкультур, що використовуються у виробництві біопалива, зокрема кукурудзи. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Лідером падіння стала європейська кукурудза, ф'ючерси на яку з четверга знизилися на 9,3%, тоді як чорноморська кукурудза в Чикаго за цей же період подешевшала лише на 3,5%, а американська — на 3,3%, оскільки трейдери сподіваються на збереження попиту з боку виробників етанолу. Сьогоднішній звіт по виробництву та запасах етанолу в США стане додатковим чинником впливу на ціни.

Січневі ф'ючерси на кукурудзу на європейській біржі Euronext вчора впали на 10 €/т до 237 €/т або 268,5 $/т, втративши за тиждень 9,3% ціни на тлі падіння цін на нафту та посилення карантинних обмежень країнами ЄС. 

«Євросоюз уповільнює імпорт кукурудзи по мірі активізації продажів місцевими виробниками, а також на тлі підвищення прогнозу виробництва кукурудзи в Бразилії та високих цін в Україні», — йдеться у повідомленні.

Грудневі ф'ючерси на чорноморську кукурудзу на біржі в Чикаго вчора впали ще на 2% до 266,5 $/т, втративши за тиждень 4,9%, тоді як нещодавно сягали рекордних у цьому сезоні 279,5 $/т.

Водночас грудневі ф'ючерси на американську кукурудзу в Чикаго попри обвал цін на нафту вчора знизилися лише на 2,2% до 223 $/т, а сьогодні вже відновилися до 225,5 $/т, що відповідає рівню початку листопада.

«В Україні закупівельні ціни на кукурудзу в портах знизилися до 263-265 $/т, а гривневі ціни внаслідок зміцнення національної валюти опустилися до 8000-8050 грн/т», — констатують у виданні.

Трейдерів цікавить, чи відновить Китай активні закупівлі української кукурудзи, оскільки ціни на кукурудзу на біржі в Даляні в листопаді виросли на 12,5% з 2429 до 2734 юанів/т, а січневі ф’ючерси вчора сягнули 2660 юанів/т або 417,5 $/т.

 

Інтерв'ю
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,
Рік тому вітчизняний бізнес пережив безпрецедентну доти подію — локдаун, тобто повне припинення роботи значної частини підприємств, зокрема, тотальне закриття закладів харчування. Саме тоді Анна Морозова вирішила дати старт своєму новому... Подробнее

1
0