Спецможливості
Новини

Світовий попит на лохину зростатиме. У тренді її переробка

17.04.2017
3064
Світовий попит на лохину зростатиме. У тренді її переробка  фото, ілюстрація

Міжнародна організація з лохини прогнозує ріст виробництва ягоди до 800 тис. т у 2019 році і 900 тис. т у 2021-му. Про це йшлося на щорічному Всесвітньому ягідному конгресі, що відбувся наприкінці березня в Роттердамі, повідомляє propozitsiya.com з результатами моніторингу зарубіжної преси.

За даними Міжнародної організації з лохини, світове виробництво цієї ягоди та подальшої реалізації на свіжому ринку у 2016 році склало 425,5 тис. т, і ще 229,5 тис. т — на переробку, що сукупно становило 655 тис. т.

З 2008 року площі під лохиною зросли більше ніж удвічі — до 134 тис. га. Більша їх частина знаходиться на американському континенті. Темпи росту площ під лохиною в Північній і Південній Америці останніми роками уповільнились, проте є країни, де вони дуже високі — Перу, Іспанія та Марокко.

Чинний президент Міжнародної організації з лохини, австралієць Пітер Макферсон повідомив, що росту в майбутньому можна буде домогтися, давши споживачу те, що він хоче вчасно, завдяки кращим сортам, вдосконаленому смаку і в інноваційних формах подачі товару.

За інформацією представника американської компанії Naturipe Added Value Foods, Джона Шелфорда, у Північній Америці на переробку йде 52% обсягів вирощеної лохини. З огляду на прогноз щорічного росту на 5% на період до 2025 року, галузь зіткнеться найближчими роками з серйозними викликами, що позначиться на свіжому ринку, адже різниця між ринковою ціною між свіжою й замороженою ягодою в розпал сезону скорочуватиметься. Він також відзначив важливість роботи селекціонерів, які мають зосередитися на покращенні смакових властивостей саме заморожених ягід. Це буде актуальним, якщо нинішній потенціал галузі збережеться.                                                                                        

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Змінити своє життя та переїхати за кордон, до Європи, мріє зараз чи не кожен українець. Про те, чи настільки позитивним є цей досвід та яким чином будувати свою аграрну стратегію, аби завоювати

1
0