Спецможливості
Новини

Світова спільнота засвідчила підтримку УЗА у скасуванні вимоги Індонезії щодо «прожарки» пшениці

07.12.2018
936
Світова спільнота засвідчила підтримку УЗА у скасуванні вимоги Індонезії щодо «прожарки» пшениці фото, ілюстрація

Міжнародна торгова зернова коаліція (IGTC) та Асоціація торгівлі зерном (GAFTA) підтримали Українську зернову асоціацію у питанні скасування вимоги Республіки Індонезія щодо термічної обробки української пшениці. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу УЗА.

Зокрема, під час засідання Генеральної асамблеї IGTC, що проходила 27-28 листопада 2018 року у м. Пекін, в.о. виконавчого директора Української зернової асоціації (УЗА) Сергій Іващенко підняв питання абсурдності вимоги Індонезії «прожарювати» українську пшеницю, що експортується до Індонезії, при температурі 70-80° С протягом 10-20 хвилин.

За його словами, фітосанітарний комітет IGTC протягом 2 тижнів ухвалить рішення щодо вимоги Індонезійської сторони по термічній обробці пшениці. 

«Важливо й те, що це взяли на контроль в GAFTА, адже саме ця асоціація має великий досвід в питаннях тарифних/нетарифних бар’єрів», - додав Сергій Іващенко.

Він підкреслив, що завдяки підняттю питання припинення цієї вимоги Індонезії на міжнародному рівні – Україна має позитивні передумови вирішення даної проблеми.

За експертними відповідями у даній ситуації УЗА звернулася до ADMMills,  до Інституту досліджень ім. Макса Руберна (MRI) у Детмольде, в Німеччині, який працює у галузі захисту здоров'я споживачів у секторі живлення, та до  Schuttmuhle Berlin – компанії Goodmills Germany Group, яка щорічно використовує біля 2.7 млн. тонн зерна на європейських млинах. Всі троє зазначили, що грибки Tilletia, котрі стали «причиною» такої вимоги, часто присутні в зерні по всьому світу, яке застосовують для переробки на борошно. При цьому термічна обробка пшениці задля знищення грибків є не найкращим шляхом для їх усунення. Адже, в світі нема доказів ефективності такого методу.

Також, Сергій Іващенко розповів про важливі доводи, які аргументують потребу скасування «прожарки»:

  • неможливість виконання терміналами цієї вимоги через відсутність обладнання для термічної обробки та неможжливості ізоляції великої кількості зернових для їх нагрівання до 70° С;
  • негативний вплив «прожарки» на білок і клейковину пшениці;
  • термічна обробка призводить до затемнення зерна.

Він додав, що первинні дослідження термічної обробки пшениці доводять неефективність такого підходу.

В УЗА вважають таку вимогу Індонезії - нетарифним бар’єром, що призведе до зниження рівня конкуренції на ринку, підвищення ціни та негативно вплине на міжнародну торгівлю між двома країнами.

Інтерв'ю
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее

1
0