Спецможливості
Новини

Світове виробництво груш в 2019/20 МР оновить попередній рекорд

08.01.2020
985
Світове виробництво груш в 2019/20 МР оновить попередній рекорд фото, ілюстрація

Світове виробництво груш в сезоні 2019/2020, згідно з грудневим прогоном  Міністерства сільського господарства США, зросте на 13% до рекордних 23,1 млн т. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Українську плодоовочеву асоціацію

При цьому європейські виробники неодноразово повідомляли про те, що урожай суттєво постраждав у зв’язку з несприятливими погодними умовами. Однак, збільшення виробництва в Китаї цілком компенсує втрати урожаю в країнах ЄС.

Прогнозується, що виробництво в Китаї повністю відновиться після складного минулого сезону. Фахівці стверджують, що виробництво груш складе 17 млн т, що на 20% більше ніж показники сезону 2018/19. Таке збільшення відобразиться і на показниках експорту, який цього сезону зросте на 40% і досягне 500 тис. т. Не дивлячись на відновлення виробництва, імпорт груш Китаєм також зросте у порівнянні з минулим роком до  15 тис. т завдяки успішним європейським маркетинговим кампаніям, які викликали великий інтерес до західних сортів груш.

Виробництво груш в ЄС скоротиться більше ніж на 400 тис. т до 2,2 млн т. Цьогоріч майже в усіх країнах ЄС фіксувалися несприятливі погодні умови. Очікується, що на фоні такого падіння виробництва експорт знизиться майже на 30% до 220 тис. т, а імпорт зросте до 180 тис. т.

Валовий збір груш в США залишиться без змін, на рівні 726 тис. т. Також, експерти зазначають, що експорт груш зі США також збільшиться та складе 150 тис. т. У той же час прогнозується, що Китай та Південна Корея збільшать експорт груш до США, а загальний імпорт цих фруктів Сполученими Штатами складе 80 тис. т.

Виробництво груш в Аргентині також залишиться незмінним та складе 590 тис. т. Однак, варто зауважити, що дана галузь продовжує боротися зі зростаючими витратами та відсутністю інвестицій. Також, очікується, що експорт залишиться на рівні 300 тис. т, що зумовлено стабільним попитом з боку країн Північної півкулі.

Валовий збір груш в Чилі скоротиться третій сезон поспіль до 227 тис. т. Експерти повідомляють, що таке зниження виробництва зумовлене сильною засухою та зниженням площ під грушевими садами.

Виробництво груш у ПАР збільшиться до 415 тис. т у зв’язку зі сприятливими погодними умовами та виходом на повноцінне плодоношення нових садів. Експорт зросте до 245 тис. т.

Прогнозується, що валовий збір груш у Росії збільшиться до 245 тис. т завдяки покращенню виробництва в некомерційних та домашніх господарствах. Очікується, що імпорт зменшиться до 253 тис. т, оскільки споживачі продовжують віддавати перевагу більш дешевим фруктам. Однак, Росія все ще залишається одним з найбільших імпортерів груш у світі.

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0