Спецможливості
Новини

Мінекономіки сподівається повернути агровиробникам держпідтримку у розмірі 1% аграрного ВВП

26.05.2021
560
Мінекономіки сподівається повернути агровиробникам держпідтримку у розмірі 1% аграрного ВВП  фото, ілюстрація

У Мінекономіки сподіваються наступного року повернутися до спрямування на державну допомогу аграріям 1% аграрного ВВП, це — близько 8,5 млрд грн на рік, розповів Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки та торгівлі на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.

«Що таке 4,5 млрд грн? В чинному Бюджетному кодексі сказано, що аграрії мають право отримати до 1% аграрного ВВП. Як би це був 1%, то це було би близько 8,5 млрд грн. Ми подали пропозиції до Бюджетної декларації і сподіваємося повернутися мінімум до 1%, щоб стати каталізатором і рухатися швидко», — повідомив заступник міністра. 

За його словами, держпідтримка аграріїв спрямовується на чутливі сектори аграрної сфери, які в майбутньому можуть стати точками розвитку.

«Якщо ми подивимось на цей, навіть обмежений ресурс 4,5 млрд грн, на чому він сфокусований? Це — доступне фінансування: для цього 1,5 облікової ставки компенсуються. Зараз аграрії можуть отримувати фінансування «5−7-9%». Повірте, з нашою інфляцією в гривні це доступно», — підкреслює Висоцький. 

Крім того, другий блок держдопомоги — це підтримка купівлі вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання. Аграрії цю ініціативу підтримують, особливо в контексті розвитку зрошення. В Україні є виробництво вітчизняного обладнання в цій сфері, і є надія, що тут мультиплікатор буде ще кращим. 

«Також садівництво — це може бути до 20 робочих місць на гектар в сезон. Це знову ж таки суттєвий мультиплікаційний ефект для сільських територій і додана вартість. 

У держпідтримці тваринництва інвестиції покриваються протягом 7−12 років. Окрема увага надається підтримці сімейних фермерських господарств, які обробляють до 20 га землі. Завдання — трансформація особистих селянських господарств у юридичну форму, створення робочих місць, розвиток підприємництва», — підсумував Тарас Висоцький.

 

Інтерв'ю
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее

1
0