Спецможливості
Новини

Мінагрополітики підбило підсумки 2017 року

03.01.2018
1322
Мінагрополітики підбило підсумки 2017 року фото, ілюстрація
Мінагрополітики підбило підсумки 2017 року

Мінагрополітики у 2017 році вважає своїм головним досягенням проведення  послідовної державної підтримки дрібних і середніх виробників. Так, на розвиток фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації на 2018 рік закладено 1 млрд гривень. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу відомства.

Також, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк визначив короткий перелік  факторів, які вплинули на аграрну галузь. На думку замміністра, важливими трендами, які сформувалися у 2017 році і будуть впливати на галузь у майбутньому є зближення вартості оренди землі з ринковими реаліями, укрупнення гравців в аграрному і продовольчому секторах, подальша розбіжність полюсів СНД-ЄС у структурі експорту. Щодо останнього, за підсумками дев'яти місяців 2017 року аграрний експорт в ЄС зріс на 39,7% до 4,03 млрд дол, тоді як у країни СНД — всього на 16,1% до 937,5 млн дол.

Зазначається, що важливим досягенням 2017 року є синхронізація реєстрів (Реєстр речових прав Мін'юсту і Державний земельний кадастр почали обмінюватися даними в режимі онлайн) та гармонізація стандартів з ЄС (ухвалені закони "Про державний контроль у сфері безпеки та якості харчових продуктів" та "Про безпеку та гігієну кормів").

Незаперечний вплив на сектор мало продовження земельного мораторію.

«З плюсів — учасники земельних відносин отримали річний перепочинок і можливість провести більш якісну підготовку до реформи. З мінусів — збереження неприйнятного статус-кво на сільських територіях, переважна сировинна модель виробництва, посилення позицій крупного бізнесу», - зазначив перший заступник Міністра.

Також в міністерстві наголосили про необхідність перегляду режиму оподаткування, що є одним з важливих завдань на 2018 рік. Крім того, серед невирішених питань, над якими необхідно працювати у новому році було визначено земельну реформу та китайський контракт ДПЗКУ.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Органіка
Садівництво належить до найперспективніших галузей аграрного сектора. Інтенсивні сади у поєднанні з органічним садівництвом збільшують можливості експорту продукції.

1
0