Спецможливості
Новини

Мінагрополітики організує системний космічний моніторинг агроресурсів

29.01.2019
1398
Мінагрополітики організує системний космічний моніторинг агроресурсів фото, ілюстрація

Міністерство аграрної політики та продовольства затвердило покроковий план впровадження космічних технологій в сільському господарстві. Про це повідомив заступник начальника управління виробництва продукції рослинництва та насінництва МінАП Сергій Танцюра, пише propozitsiya.com.

План уже розісланий зацікавленим установам та організаціям, зокрема, Державному космічному агентству, НААН, Інституту агроекології і природокористування та ін. План передбачає створення загальнодержавної системи геоінформаційного забезпечення моніторингу агроресурсів та стану земельного фонду. «Створення геоінформаційних порталів на рівні країни, області, району, які б містили оперативну інформацію про фактичне використання земель, фактичні площі та стан посівів, прогноз урожайності і валових зборів основних культур зробить прорив. У перспективі на цих порталах ми хочемо також побачити оперативну інформацію про хід польових робіт, які зараз надходять в МінАП телефоном», — сказав Сергій Танцюра.

Як один з перших прикладів позитивного досвіду впровадження космічних технологій він назвав аналіз результатів буревію, що пройшов у Черкаській та Полтавській областях 2 липня 2017 р., за допомогою знімків високого розділення. За словами чиновника, це дало змогу оперативно і без жодного суб’єктивного впливу оцінити наслідки стихії для сільського господарства. Впровадження регулярного моніторингу сільськогосподарських угідь може вирішити ще більш масштабну проблему — тіньової оренди та обробітку землі, які практикуються на значній частині площ.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька

1
0