Спецможливості
Новини

МХП намагається "віджати" 1 млрд грн із держбюджету?

06.12.2016
1197
МХП намагається "віджати" 1 млрд грн із держбюджету? фото, ілюстрація
Уряд планує подарувати аграріям 4 млрд грн із державного бюджету, з них 2 млрд грн повинні піти на птахівництво, 1 млрд з яких отримає "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка

Уряд планує подарувати аграріям 4 млрд грн із державного бюджету, з них 2 млрд грн повинні піти на птахівництво, 1 млрд з яких отримає "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка. Такого висновку дійшов редактор "Економічної правди" Дмитро Дєнков, повідомляє propozitsiya.com.

За його інформацією, такі прогнози лунають у коментарях та офіційних пропозиціях представників Мінфіну, лобістів агробізнесу у ВРУ.

Дотації — це спосіб уряду та аграрних лобістів обманути МВФ, — зазначає "Економічна правда". Формально фонд вимагає з 2017 р. повністю скасувати спецрежим для аграріїв, який дозволяє їм не платити ПДВ. Водночас МВФ не виступає проти дотацій.

Аграрії запропонували виплачувати їм дотації в розмірі сплаченого ними ПДВ. Їх пропонують поширити не тільки на визначену законом продукцію — м'ясо птиці, яйця птиці, ВРХ, овочі, тютюн, ягоди, молоко, а й на продукти переробки молока — сири, згущене молоко, сметану. Цим галузям будуть повертати через бюджет сплачений ними ПДВ.

Видання нагадує, що інструмент дотування сільськогосподарської продукції успішно використовується в ЄС. Однак там дотації виплачуються на 1 га землі, і це не просте повернення сплачених податків. "В ЄС навряд чи з € 57 млрд дотацій чверть отримує тільки одна компанія", — зауважує видання.

У Україні більше половини всіх дотацій та пільг пропонується надати птахівництву. Ось так виглядає структура ринку м'яса птиці за даними 2013 р.:

"Миронівський хлібопродукт" — 51,6%.
Комплекс "Агромарс" — 14,9%.
Птахокомплекс "Дніпровський" — 5,4%.
"Агро-овен" — 5,1%.
Володимир-Волинська птахофабрика — 3,6%.
"Улар" — 2,4%.
"Губин" — 1,5%.
"Артбудінвест" — 1,3%.
"Бершадський" — 1,2%.
"Агроукрптаха" — 1,1%.

Відповідно, нескладно підрахувати, що дотацій МХП у такому разі може отримати щонайменше 1 млрд грн. "Непоганий бонус для компанії, у якої чистий прибуток за січень-вересень 2016 р. становив "копійчані" $86 млн", — пише "Українська правда".

Для фінансування ще $40-50 млн прибутку для МХП пропонується додатково збільшити фіксований податок для аграріїв, встановити мінімальний платіж за землі, не здані в оренду, та порізати інші бюджетні витрати. Наприклад, пропонується відмовитися від пільгового кредитування, підтримки хмелярства та іншого кредитування фермерства.

"Економічна правда" пропонує подивитися, чи справді в наш час можливо протягнути настільки банальний "дерибан" грошей з бюджету, ще й усупереч вимогам МВФ, для компанії, акції якої торгуються на Лондонській фондовій біржі.

Інтерв'ю
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0