Спецможливості
Новини

Міжнародні партнери підтримають розвиток української біоенергетики

22.11.2019
720
Міжнародні партнери підтримають розвиток української біоенергетики фото, ілюстрація

Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD) спільно з Глобальним екологічним фондом (GEF) профінансують програму підтримки розвитку біоенергетики на суму 55,8 мільйона євро, повідомила асоційований директор, заступниця голови ЄБРР в Україні Леся Кузьменко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на "Економічну правду".

"Програма спрямована на технології та системи зі збору, зберігання та переробки агробіомаси. На її реалізацію ми розраховуємо мобілізувати майже 50 млн дол.", — сказала вона на офіційному відкритті програми "Україна: Стійкі інновації в ланцюжку створення вартості в біоенергетиці".

Запустити програму планують до кінця 2019 року.

"Велику частину цих коштів — 50 млн дол. — буде спрямовано на кредитування біоенергетичних проектів у приватному секторі, ще 3,5 млн дол. — на заохочувальні гранти", — сказала провідна інженерка ЄБРР Тетяна Маркута.

Решту коштів, за її словами, планується направити на інформаційну підтримку та освітні проекти у сфері біоенергетики.

Вона зазначила, що підтримка розрахована на компанії в сфері агро та логістики, компанії, які можуть працювати з відходами, а також ті, які виробляють і переробляють біомасу.

"Теоретично, будь-яка приватна компанія, яка так чи інакше вплине на розвиток ланцюжка створення біомаси, може стати бенефіціаром цієї програми", — наголосила Маркута.

За словами Кузьменко, у зв'язку з ратифікацією Паризької угоди Україна поставила дуже амбітну мету — до 2030 року знизити викиди парникових газів на 40%. "Ця програма внесе свій внесок у досягнення поставленої цілі. На жаль, частка відновлюваної енергетики становить усього 3% від загального виробництва первинної енергії", — сказала вона.

Водночас, за її словами, сільгоспсектор має величезний потенціал агробіомаси, яка може використовуватися для виробництва енергії.

"За оцінками наших фахівців, використовується не більше ніж 5% залишків на полях для переробки та виробництва енергії", — уточнила менеджер ЄБРР в Україні. 

 

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0