Спецможливості
Новини

Місцеві ради підтримують рішення про продовження земельного мораторію

09.01.2019
863
Місцеві ради підтримують рішення про продовження земельного мораторію фото, ілюстрація

Обласні та районні ради України підтримують рішення про продовження дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Об этом пишет propozitsiya.com со ссылкой на прес-служба ВАР.

У зв’язку з тим, що ряд народних депутатів внесли постанову про оскарження прийнятого законопроекту №9355-5 про продовження земельного мораторію, він не міг бути підписаний Головою Верховної Ради Андрієм Парубієм та Президентом України Петром Порошенко, а отже не вступив в силу. Це означає, що до відновлення роботи Верховної Ради з 15 січня мораторій на продаж земель в Україні не діє.

Тому місцеві ради на території усієї України звертаються до очільників держави з проханням не допустити запровадження «дикого» ринку землі та продовжити дію мораторію до 1 січня 2025 року.

Зокрема, відповідні звернення до Президента Петра Порошенко, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Голови Верховної Ради України Андрія Парубія направили Одеська, Тернопільська, Хмельницька, Херсонська, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська обласні ради.

Також до звернень долучились Луцька (Волинська обл.), Перемишлянська (Львівська обл.), Білоргірська, Красилівська, Деражнянська, Ізяславська, Теофіпольська, Ярмолинецький та Хмельницька (Хмельницька обл.), Гайворонська (Кіровоградська обл.), Погребищенська (Вінницька обл.), Семенівська, Кобельцька (Полтавська обл.), а також Павлоградська (Дніпропетровська обл.) районні ради.

Також відповідну позицію підтримали Соколівська (Черкаська обл.), Тишківська (Кіровоградська обл.) Маразліївська (Одеська обл.) об’єднані територіальні громади та Бориспільська міська рада (Київська обл.).

У тексті направлених звернень зазначається, за час дії мораторію необхідно провести комплекс заходів для підготовки такого надважливого кроку. Зокрема, в Коаліційній угоді від 27 листопада 2014 року, яка містила 12 кроків, реалізовано лише три. В Україні не проведена інвентаризація земель. Надто повільно наповнюється земельний кадастр. У 61 адміністративному районі України площа зареєстрованих Держгеокадастром земельних ділянок перевищує реальну площу цих районів.

Більш того, в нашій країні процвітає рейдерство та діють корупційні механізми переходу прав на землю в обхід мораторію, оскільки немає верховенства закону у справі захисту права власності. Рейдерські захоплення є наслідком недосконалої судової системи. Відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю. Відсутні програми пільгового кредитування національного українського сільгоспвиробника, зокрема, і малих фермерських господарств, що ставить сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, що мають можливість користуватися залученими іноземними інвестиціями.

Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада України прийняла законопроект №9355-5 про продовження земельного мораторію на рік – до 1 січня 2020 року. За прийняття відповідного рішення проголосували 231 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее

1
0