Спецвозможности
Новости

Майбутнє починається з конкурсу

15.07.2008
535
Майбутнє починається з конкурсу фото, иллюстрация

Потім, зітхнувши, сказав: “Так, і від неї нікуди не втечеш”.
“Чи є у Вашому господарстві кадрова проблема?” Голова невеличкого фермерського господарства, який до цього скаржився на нерозуміння державою його проблем і сипав компліментами на адресу “Пропозиції”, так само зітхнув і сказав: “Це навіть не проблема, це — серйозний головний біль, адже не можу я бути одночасно і головним інженером, і головним зоотехніком, і головним агрономом”.
“Чи є на Вашому заводі кадрова проблема?” Директор переробного заводу, який до цього ні на що не нарікав, частував своєю продукцією та наказував стрункій секретарці зварити найкращу каву, на хвилинку замовк, а потім запитав: “Яка вартість оголошення в “Пропозиції” про пошук спеціалістів?”
Як вирішити проблемне питання? Певно, допомогти керівникам підприємств у пошуках кваліфікованого персоналу покликаний конкурс на кращу дипломну роботу і на кращого перспективного підприємця серед студентів вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації. Його ініціатором став Департамент аграрної освіти, науки та дорадництва Міністерства аграрної політики України. Підтримку надали асоціація “Агроосвіта” та Науково-методичний центр аграрної освіти. Конкурс проводили в три етапи: початковий — на факультетах, проміжний — на вчених радах внзів, заключний — у Науково-методичному центрі аграрної освіти Міністерства аграрної політики України. Проводять його вже вдруге, і цьогоріч кількість конкурсантів відчутно зросла. Так, кількість дипломних робіт — учасниць конкурсу сягнула 137 (втричі більше, ніж торік), а кількість бізнес-планів — номінантів конкурсу на кращого перспективного підприємця — дорівнювала десяти. Серед аграрних навчальних закладів найбільшу кількість дипломних робіт подав Львівський державний аграрний університет, а найбільшу кількість бізнес-планів — Одеський державний аграрний університет.
Вдруге одержав нагороду за краще керівництво дипломною роботою кандидат технічних наук, доцент Подільського державного технічного університету А. В. Рудь. Переможцем у конкурсі на кращого перспективного підприємця визнано О. О. Віхарєва з бізнес-планом “Оцінка ефективності інвестиційної діяльності приватної агрофірми “Перше травня” Новосанжарського району Полтавської області” (науковий керівник — кандидат економічних наук, доцент В. І. Аранчій, Полтавська державна аграрна академія).
Директор Департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва МінАП України Анатолій Гойчук підкреслив, що конкурс має посприяти “розвитку творчості та індивідуальності майбутніх фахівців агросектору”. Саме в індивідуальності керівника вочевидь і полягатиме секрет успіху агрофірми майбутнього. Вміння знайти свій, єдино правильний технологічний шлях принесе добробут.

Интервью
Сергей Рыженко - председатель фермерского хозяйства «Отчизна-Тиница», которое размещено на Черниговщине, неподалеку от Бахмача. Сейчас его фермерское хозяйство - одно из самых прогрессивных в регионе. Здесь, несмотря на неблагоприятные... Подробнее
vitaliy skotsyk
20 сентября планируется начать всеукраинскую забастовку аграриев. О ее причинах и требованиях аграриев рассказал один из инициаторов, председатель Аграрной партии Украины Виталий Скоцик.  

1
0