Спецможливості
Новини

Масовий експорт насіння ріпаку стримує його переробку

28.08.2018
1285
Масовий експорт насіння ріпаку стримує його переробку фото, ілюстрація

За підсумками липня 2018/19 МР виробництво ріпакової олії зросло проти відповідного періоду 2017/18 МР у  понад 15 разів.  За липень перероблено 100 тис. тонн насіння ріпаку або 50 % від переробленого ріпаку за весь 2017/18 МР, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу асоціації «Укроліяпром».

За даними асоціації, потужності з переробки насіння ріпаку в Україні перевищують 2,5 млн. тонн/рік і дозволяють переробляти значно більші обсяги даної сільськогосподарської сировини. Особливо це можливо у міжсезоння, коли закінчується переробка насіння соняшнику (липень-серпень та перша половина вересня).

«Проте, через масовий експорт насіння ріпаку переробка його стримується. Тільки за липень з урожаю 2018 року експортовано з України 329,4 тис. тонн даної сировини, що перевищує обсяги експорту за липень 2016 року у 5,4 раза, за липень 2017 року – у 2,7 раза», — кажуть в асоціації.

Тільки за один місяць експортовано майже 13 % від валового збору насіння ріпаку урожаю 2018 року. До країн ЄС експортовано 80,6% від загального експорту даної продукції з України.

У значній мірі це пояснюється високими світовими цінами на насіння ріпаку урожаю 2018 року, а також можливостями експортерів отримувати «швидкі кошти». З іншого боку масовому експорту сприяє відсутність в Україні дієвих економічних заходів щодо максимального залучення сировини для переробки на вітчизняних підприємствах.

При цьому продукти переробки насіння ріпаку, зокрема, українська ріпакова олія та шрот також користуються попитом на світовому ринку.

Експорт олії ріпакової з України у липні 2018/19 МР у порівняні з відповідним періодом 2017/18 МР зріс у 8,7 раза. До країн ЄС експортовано 81% від загального експорту даної продукції з України. 100% українського ріпакового шроту експортовано також до країн ЄС.

Обсяги виробництва та експорту олії ріпакової могли бути значно більшими за умови максимальної переробки насіння ріпаку в середині країни.

Інтерв'ю
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0