Спецможливості
Новини

Малий та середній бізнес планує зростання у 2018 році - результати опитування

17.11.2017
1921
Малий та середній бізнес планує зростання у 2018 році - результати опитування фото, ілюстрація

Спілка українських підприємців (СУП) провела дослідження настроїв малого та середнього бізнесу. За результатами опитування більшість респондентів прогнозує зростання бізнесу у 2018 році, передає http://propozitsiya.com з посиланням на прес-службу СУП.

В першу чергу — за рахунок підвищення обсягу реалізації (89,7%) та відкриття нового виду діяльності (39,7%). 75% респондентів мають намір збільшити кількість працівників, а рівно половина опитаних прогнозує в наступному році вихід на нові ринки. Жоден з опитаних не планує зменшити обсяги свого бізнесу в 2018 році.

Слід зазначити, що у 2017 році 63% респондентів розширили свій бізнес, незважаючи на існуючі труднощі.

А їх немало. Основним стримуючим фактором розвитку бізнесу для українських підприємців  є відсутність кваліфікованих кадрів. Таку думку висловили 32%  респондентів. Не менш критичними для бізнесу є обмежений доступ  до ресурсів та високе податкове навантаження. Також у топ-8 проблем для бізнесу увійшли: зарегульованність експортної діяльності та економіки в цілому, корупція у контролюючих та перевіряючих органах та військові дії на території країни.

26% респондентів вказали, що їх зростання стримує тиск з боку правоохоронних органів. У 14% підприємців були виїмки, обшуки, блокування роботи підприємства правоохоронцями у 2017 році.

Коли Спілка українських підприємців запропонувала респондентам назвати одну реформу, яку вони б провели у найближчий час, ті найчастіше згадували податкову реформу, дерегуляцію, спрощення валютного контролю, полегшення митних процедур, судову реформу.

«Дослідження відображає настрої малих та середніх компаній з різних регіонів України, які займаються різними видами діяльності. Його результати говорять про те, що українські підприємці налаштовані оптимістично. Та чи означає це, що вести бізнес в Україні стало легше? Ні. Це скоріше свідчення того, що українські підприємці вірять в Україну, не дивлячись на те, що реформи йдуть вкрай повільно. З боку влади потрібні рішення, які підтримають ці настрої бізнесу. Позитивний приклад — швидке ухвалення законопроекту №7275, направленого на припинення «маски-шоу». Проте бізнес чекає від влади наступних кроків. Мова йде і про пакет дерегуляційних змін, і про оновлення трудового законодавства, і про захист прав кредиторів та інші кроки, спрямовані на зростання економіки країни», — зазначила Катерина Глазкова, виконавчий директор Спілки українських підприємців.

Інтерв'ю
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее
Саме з цукрових буряків розпочався довгий та успішний шлях KWS, як провідної компанії в галузі селекції рослин. KWS щорічно інвестує приблизно 19 % власного обороту в дослідження та селекцію і єдина, яка таким чином вкладає гроші саме в R... Подробнее

1
0