Спецможливості
Новини

Львівщина відроджує регіональні продукти — мед, бринзу і квасолю Ясьок

24.02.2017
2237
Львівщина відроджує регіональні продукти — мед, бринзу і квасолю Ясьок фото, ілюстрація
Львівщина планує відродити вирощування місцевої квасолі Ясьок

Львівщина була обрана для впровадження французького проекту "Підвищення інформованості та оцінка потенціалу валоризації високоякісних харчових продуктів у Львівській області". Наразі проводиться робота з географічного зазначення місць на карті виробництва та походження регіональних продуктів. Мова йде про те, щоб на Львівщині віднайти хоча б три продукти, які традиційно в регіоні вироблялися.

Після проведення досліджень, зупинилися на таких продуктах як мед, бринза і квасоля Ясьок - продуктах з дійсно багатовіковими традиціями. Про це розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз, пише propozitsiya.com з посиланням на kurkul.com.

Наступним етапом, за її словами, буде практичне втілення по методології, яка застосовується у Франції. Мета проекту - зберегти цю традицію вирощування, дати їй новий виток маркетингу, налагодити збут і відродити культуру.

"Ми йдемо у кооперативне вирощування квасолі Ясьок. Зараз керівник проекту досліджує походження насіннєвого матеріалу, звідки саме його віднайти і ми плануємо, що вже цього року домогосподарства на присадибних ділянках та невеликих площах почнуть безпосереднє вирощування цієї культури", - додала Н. Хмиз.

Такоє експерт розповіла, що у Франції дуже якісно розвинулися господарства завдяки тому, що відродилися традиційні локації, де властиво виробляти ту чи іншу продукцію.

Інтерв'ю
Провідний український виробник ЗЗР та добрив – компанія "UKRAVIT" – підбиває підсумки року, що добігає кінця. Попри всі несподіванки й негаразди, "UKRAVIT" продовжив своє зростання. Розширювалися мережа торгових представництв і асортимент... Подробнее
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.

1
0