Спецможливості
Новини

Лещенко закликає не поспішати з продажем землі: каже, що вартість буде зростати

16.09.2021
684
Лещенко закликає не поспішати з продажем землі: каже, що вартість буде зростати фото, ілюстрація
Роман Лещенко

Міністр агрополітики Роман Лещенко прогнозує, що до кінця року середня вартість гектару буде близько 50 тис. грн та закликає українців не поспішати з продажем землі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.

За словами міністра, за 2 місяці середня вартість гектару склала близько 35 тис. грн.

«Закликаю громадян України не поспішати з продажем. Я вважаю, що українська земля недооцінена і вартість буде зростати на 7-10% в рік, орендна плата буде також зростати. Я закликаю українців працювати на своїй землі або здавати її в оренду», — сказав Лещенко.

За його словами, за кілька років українські землі будуть коштувати, як у Східній Європі. І досвід Польщі чи Болгарії чітко показує, що земля зросла у вартості за 10 років функціонування ринку землі, додав міністр.

«Ми бачимо, що сьогодні немає поспіху і люди мудро приймають рішення. Пропозиція менша, ніж попит.

Тому всі наші опоненти, які розповідали про вивіз чорноземів, множаться на нуль. З початку запуску ринку було понад 13 тис. транзакцій. Це дрібниці. І це ще раз підтверджує той факт, що спекуляції на тему землі були ні чим іншим, як способом заробляння грошей», — сказав голова Мінагрополітики.

За його словами, наразі міністерство відстежує всі транзакції купівлі-продажу і готується у вересні презентувати розширену аналітику земельного моніторингу.

Лещенка також запитали, наскільки нотаріуси готові у професійному плані реєструвати земельні угоди.

Міністр відповів, що нотаріуси готові та не можуть провести угоду, якщо по системі реєстрів не проведено перевірку всіх даних.
Якщо нотаріус проведе угоду з порушенням процедури, то така угода буде визнана не дійсною, а нотаріус буде нести юридичну відповідальність, каже Лещенко.

«Ще роки два тому, до прийняття антирейдерського закону, були недоброчесні нотаріуси. Зараз ситуація кардинально інша. Те, як нотаріуси відпрацювали перші тижні ринку землі — заслуговує поваги.

Цю історію, що у нас некомпетентні нотаріуси та нічого не має, я слухаю постійно. Та ставлю питання: «А 30 років було все добре? 5 млн га виведено у приватну власність — це нормально? Тільки на тридцятому році незалежності відбувається обмін даними між Держгеокадастром і Держреєстром прав на нерухоме майно! Деякі люди отримали під безоплатну приватизацію землі по 5 разів і система це допускала. Розмови про неготовність — це розмови про те, щоб залишалася тінь», — резюмував міністр.

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее

1
0