Спецможливості
Новини

Хто і як зможе купити українську землю, - Гройсман

22.06.2018
1537
Хто і як зможе купити українську землю, - Гройсман фото, ілюстрація

Ринок сільгоспземель в Україні може бути запущений тільки за умови ряду жорстких обмежень, propozitsiya.com  з посиланням на ІА МінПром. Про це заявив сьогодні прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман не збирається "служити латифундистам і карабасам-барабасам" при підготовці земельної реформи, яка дозволить купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення.

"Не буде моєї ініціативи, я не дозволю продаж української землі. Я можу допустити єдине – щоб цю землю мав можливість купувати і продавати український фермер, і то в обмеженій кількості, і це повинен бути українець, а не іноземець. Я не буду прислужувати ніяким латифундистам і "карабасам-барабасам", – сказав Гройсман.

Як уже повідомляв сайт propozitsiya.com,    4 квітня Кабінет міністрів України схвалив і передав на розгляд Верховної ради законопроект про передачу 500 тисяч гектарів сільськогосподарської землі у власність 23 тисяч українських фермерів, які на ній працюють.

Нагадаємо, заборону продавати і купувати сільгоспземлі було введено ще 2002 року. З тих пір він просмикувався вже дев'ять разів. Нинішній термін дії мораторію - до 1 січня 2019 року.

Крім того, в Міністерстві аграрної політики назвали ймовірну вартість гектара після скасування мораторію. Так, ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні в разі скасування мораторію на її продаж може становити 50-60 тисяч гривень.

Як відомо, західні кредитори: Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Європейський банк реконструкції і розвитку, Євросоюз - вимагають від влади України зняти мораторій на продаж сільгоспземель:.

Також відзначимо, що Європейський суд з прав людини прийняв історичне для України рішення: український мораторій на продаж сільськогосподарських земель порушує права людини.

Інтерв'ю
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0