Спецможливості
Аналітика

Кропивницький на кілька днів став аграрною столицею України

02.10.2020
5288
Кропивницький на кілька днів став аграрною столицею України фото, ілюстрація

На період з 30 вересня по 3 жовтня місто Кропивницький стало аграрною столицею України. Тут на 125 тисячах квадратних метрів розгорнули свої експозиції понад чотири сотні учасників виставки «Агроекспо-2020». Цього року вона відчутно перевищила за широтою асортименту й рівнем експозиції столичну «Агро», що проходила в «Експоцентрі України» (колишня ВДНГ).

 

Серед усіх обласних міст Кропивницький чи не найближче до географічного центру країни. Цього року місто отримало ще одну перевагу: згідно офіційної статистики, Кіровоградська область — одна з найбезпечніших в Україні щодо корона вірусу, тоді як Київ увесь час серед лідерів. Тож попри всі негаразди, на виставку «Агроекспо-2020» приїхали аграрії з усіх областей України. І навіть дощ не завадив події. Адже окрім масштабної експозиції на вулиці, де представляли різноманітну сільгосптехніку десятки виробників і дилерів, а поруч вирував продуктовий ярмарок, чимало техніки демонструвалося і в просторому павільйоні.

Тут можна було побачити чимало зразків передової техніки світових лідерів галузі (Berthoud, лінійку New Holland, включно з самохідним обприскувачем, Case, Kuhn, Kverneland, Quivogne, МТЗ), серед яких можна було побачити й новинки. Серед них була й нова сівалка точного висіву Great Plains РІ 550 на 8 рядків, яка забезпечує внесення міндобрив згідно останніх досягнень науки (на 5–10 см збоку від рядка і глибше зони висіву) і системою контролю висіву.

На відкритті виставки виступили міністр економіки (ліворуч) та глава ОДА (праворуч)Водночас були широко представлені вітчизняні виробники сільгосптехніки. І в першу чергу місцеві підприємства: провідний виробник сівалок у колишньому СРСР «Ельворті», а також «Гідросила», яка саме святкує свій 90-річний ювілей, та інструментальний завод «Лезо», котрий демонстрував запчастини для сільгосптехніки. Ґрунтообробну техніку з робочими органами від відомого світового виробника іспанської компанії Bellota демонстрував завод «АРлан» (м. Дніпро). Крюківський машинобудівний завод з Кременчука знайомив аграріїв з вагонами-хоперами для перевезення зерна, міндобрив та з цистернами для рослинних олій. Інше кременчуцьке підприємство — завод комунальної техніки «Альфатекс» — показало зерновози на базі китайських вантажівок Shacman, а також самоскиди й автоцистерни. А відомий вітчизняний виробник елеваторного обладнання — харківський завод «Варіант Агро Буд» — представив такі новинки, як дощувальні машини всіх типів (фронтальні, колові та іподромного типу), зерно перевантажувачі та розкидачі органічних добрив. Окрім сільгосптехніки аграріям демонстрували широкий асортимент легковиків, мотоблоків, квадроциклів і т. і.

Вітчизняна сільгосптехнікаЗнайшла своє втілення на виставці й тенденція до впровадження точного землеробства. Демонструвалася ціла низка технологій і рішень GPS- і RTK-навігації сільгоспмашин, контролю за місцезнаходженням техніки, диференційованого внесення насіння, добрив та ЗЗР, посекційного та пофорсункового відключення, тощо. Так, низку цікавих рішень представила компанія Precision Planting.

Щороку розширюється коло виробників добрив, особливо мікродобрив та гумінових препаратів. Найбільш охоче застосовують подібні добрива виробники інтенсивних культур (овочів, ягід), однак поступово їх починають використовувати і на польових культурах. «Прості мікродобрива з нашої лінійки продуктів SmartGrow, яка виробляється в Новій Каховці, знайшли широке застосування на польових культурах: цинкові — на кукурудзі, борні — на соняшнику й цукрових буряках. Також знайшов своє застосування на зернових стимулятор розвитку кореневої системи SmartGrow Rootmost», — розповів керівник центрального регіону компанії «Лібра Агро» Дмитро Фартушний. «А нещодавно ми закладали досліди на зернових на Волині в господарствах, які обробляють тисячі гектарів», — продовжив він. Досліди полягали у протруєнні насіння препаратом Seed Treatment та обробці в фазі кущення навесні і в фазі виходу в трубку препаратами SmartGrow Зернові і SmartGrow Alhum Plus, який містить мікро- і макроелементи, екстракт трьох морських водоростей, цитокініни та ауксини і, за словами Д. Фартушного, показали вражаючі результати.

Імпортна сільгосптехнікаЗнайшла своє відображення й тенденція до розширення застосування рідких добрив. «Попит на рідкі добрива зростає вже кілька років — по мірі посилення посушливості клімату», — розповідає менеджер компанії Grossdorf Світлана Кладова. «Рідкі добрива мають цілу низку переваг — від кращої засвоюваності культурою до меншої привабливості для злодіїв», — пояснює вона. «Рідкі добрива застосовуються не лише для підживлення, а протягом усього сезону. В липні-серпні КАС використовують як деструктор стерні, а восени — як основне азотне добриво — окремо або в складі бакових сумішей», — додає С. Кладова.

Ще одним прикладом проникнення технологій з овочівництва та ягідництва в галузь польових культур стала біорозкладана мульчувальна плівка. Як розповів керівник київського офісу фірми Green Pack Олег Мастюк, чорна плівка норвезького виробництва на основі кукурудзяного крохмалю і витяжки з молочної кислоти коштує всього 600 євро/га. При цьому матеріал розкладається за 3–12 місяців залежно від виду, тож сільгоспвиробнику не потрібно щосезону морочитися з утилізацією гектарів плівки. Як додав О. Мастюк, плівка застосовується не тільки на овочевих та ягідних культурах, а й на винограді та кукурудзі, забезпечивши на останній прибавку врожайності в 1 т/га.

Широко були представлені технології точного землеробстваДемонстрували на виставці свої здобутки й селекціонери. Закордонні компанії були представлені такими відомими оригінаторами, як MAS Seeds, Strube, Viterra Seed (колишня Saaten Union), а фірма «Мірасол» представляла насіння соняшнику селекції однойменної іспанської компанії та кукурудзу української селекції PSC. Посівний матеріал представляли фірми «Агро-Форте» (пшениця, ячмінь та соя селекції низки іноземних компаній), агрокорпорація «Степова» (ячмінь пшениця й кукурудза вітчизняної селекції). А місцевий Інститут сільського господарства Степу, розташований неподалік Кропивницького, представляв ярий ячмінь власної селекції та посівний матеріал зернових та соняшнику вітчизняних сортів.

Виставка такого масштабу не обходиться без високих гостей. От і «Агроекспо-2020» відвідали глава місцевої облдержадміністрації, міністр економіки і голова держгеокадастру. Останній знайшов час для тривалого виступу перед місцевими аграріями та спілкування на злободенні теми.

На території виставки працював «Покровський ярмарок», де можна було про дегустувати і купити різноманітні продукти місцевого виробництва. Виставка «Агроекспо-2020» працює сьогодні і завтра, до 3 жовтня включно.

 

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

На виставці була представлена техніка на будь-який смакДрони активно опановують вітчизняні поляВиробники активно розробляють рідкі добриваЗдобутки місцевих селекціонерів з Інституту сільського господарства Степу НААН України

Інтерв'ю
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее
Во­ло­ди­мир Яков­чук, ге­не­раль­ний ди­рек­тор Євраліс Се­менс Ук­раї­на
Ге­не­раль­ний ди­рек­тор ТОВ «Євраліс Се­менс Ук­раї­на» Во­ло­ди­мир Яков­чук розповідає про новинки французького насінницького бренда сезону-2017 та «закулісне» життя компанії.

1
0