Спецможливості
Новини

Крокуймо у завтра разом із "КУНом"!

05.06.2008
819
Крокуймо у завтра разом із "КУНом"! фото, ілюстрація

Над Київщиною здійнялися густі хмари. Задощило. День поля, що відбувся у Кагарлику, став наче заручником погоди. Втім, поганою її називати не варто. Вчасний дощ — один із чинників ефективного господарювання на наших ланах. Проте не лише від примх небесної канцелярії залежить доля врожаю. Сучасні технології, високоякісна сільгосптехніка — без цього аграрій аж ніяк не знайде шлях до успіху. Саме про це і йшлося на кагарлицькій зустрічі сільгосптоваровиробників, науковців, продуцентів сільгосптехніки, представників аграрних медіа.

Кагарлицький район незвичайний. Невипадково його було обрано як базовий район Української академії аграрних наук. І річ не лише у близькості до столиці. Вагомі результати, якими радують кагарлицькі сільгосптоваровиробники, перетворилися на систему. За валовим збором зернових район упевнено посідає чільні місця не лише на аж ніяк не останній в українському сільському господарстві Київщині, а й назагал в Україні. На Кагарличчині вдало поєднано небайдужість влади та господарський хист сільгосптоваровиробників. 
У господарствах району і, зокрема, у господарів Дня поля — Міжнародної агропромислової корпорації — модерні технології є нормою господарювання, а від технічної досконалості машинно-тракторного парку захоплює подих навіть у досвідчених голів господарств.
Пропозиція від “КУНа” різноманітна. Грунтообробна техніка представлена плугами начіпними  (від 2 до 7 корпусів) та напівначіпними (від 5 до 12 корпусів). “КУН” єдиний у світі, здатен виробляти 7-корпусні оборотні начіпні плуги — це є показником високої якості та міцності продукції. Компанія володіє численними патентами, зокрема, трикутниковим підсиленням рами, які й дають змогу настільки зміцнити конструкцію, що плуг є напрочуд надійним. Жодної поломки не було в плугів, які працюють тут, у Міжнародній агропромисловій корпорації. Випускає “КУН” і техніку для поверхневого обробітку грунтів. Це  дискові борони із шириною захвату до 7 м. Навантаження на один диск сягає 110–120 кг. Багато запатентованих технічних рішень роблять цю борону справді дуже надійною, витривалою. Увазі споживачів “КУН” може запропонувати й вертикальну та горизонтальну фрези. Плоскоріз у комбінації з грутофрезою  — також варіант безполицевого обробітку грунту. На сьогодні “КУН” є найбільшим в Європі виробником техніки, якій надає дії вал відбору потужності. Одним із таких агрегатів є фреза. Вона робить культивацію грунту після оранки або навіть і без оранки. Цей агрегат є справді ідеальним для важких грунтів. Єдина умова — підібрати трактор із потужністю, яка б відповідала ширині цієї фрези. Фреза якнайкраще працює в комбінаціїі з сівалками: за один прохід  готується грунт і робиться висів. Пневматична рядкова сівалка VENTA із новими запатентованими сошниками Accura простої і дешевої конструкції забезпечує надзвичайно рівномірне висівання, наближаючись за точністю до  сівалок однонасіннєвого висіву. Результат — 10–15% економії дорогоцінного насіння. Пропонує “КУН” і сівалки точного однонасіннєвого висіву. Зокрема, універсальна сівалка PLANTER завширшки до 9 метрів  може висівати і цукрові буряки, й кукурудзу, й соняшник. Крім того, з вбудованого або переднього бункера можна вносити мінеральні добрива. Сівалка MAXIMA — сівалка мінімального циклу грунтообробітку (достатньо дискування) для висівання кукурудзи та соняшнику. Вона має надзвичайно потужні висівні модулі, може мати ширину захвату до 9 метрів, а також бункери для добрив, розташовані позаду або на передній начіпці трактора. На полях Міжнародної агропромислової корпорації використовують кукурудзяні сівалки як із міжряддям 70 см (8-рядні), так і 50 см (12-рядні). Сівалки можуть комплектуватися різноманітними додатковими органами.

Стерньова сівалка для сівби пшениці, ячменю та інших культур нульового циклу грунтообробітку є напрочуд високопродуктивною. Швидкість її роботи сягає 15 км/год. За ширини захвату 6 м реально засіяти за одну годину 6–7 гектарів. Незаперечні її переваги в агрономічному, біохімічному та економічному аспектах. У Донецькій області на агрофірмі “Шахтар” уже працює 10 таких сівалок.
На Дні поля багато йшлося про подрібнення рослинних решток. Це й не дивно, зважаючи на розвинутий кукурудзяний напрям у діяльності Міжнародної агропромислової корпорації. Останнім часом в Україні, не говорячи вже про освічену Європу, особливого поширення дістали подрібнювачі решток рослин. Цього року мульчувачів із логотипом “КУН” було поставлено в кілька разів більше, ніж торік. Причина — в їх високій якості та багатому досвіді виробника та дилера. Мульчувачі є різні: є під трактори МТЗ — 2,40 см, є під ХТЗ — 4 м, є під “Джон Діри” — 5-метрові. Також є різні варіанти ножів, є Y-подібні ножі, є молоткові ножі й т. ін. Працюють мульчувачі й на полях Міжнародної агропромислової корпорації. Там вони зарекомендували себе напрочуд добре.

Випускає “КУН” і розкидачі мінеральних добрив під різні трактори. Нерівномірність розкидання добрив не перевищує 3—7%. Завдяки їх застосуванню, аграрії мають змогу зекономити, читай — заробити купу грошей, адже застосування дешевого розкидача “гарантує” його власникові нерівномірність розкидання у кількадесят процентів, а відтак головний біль.
Є в “кунівській” “обіймі” й обприскувачі. Вони є начіпні й причіпні. Ширина захвату сягає 36 м. Відмінність обприскувачів “КУН” полягає у високій точності та надзвичайно добрій конструкції начіпки. Є також обприскувачі для садів і виноградників.
Без перебільшення “перлиною” “кунівської” колекції є сінозаготівельна техніка: косарки, косарки-плющилки, граблі та ворушулки. У цій царині “КУН” утримує беззаперечне лідерство у світі. Провідні позиції “КУНа” зумовлені, насамперед, низкою технічних рішень, застосованих у цих агрегатах.У першу чергу, це підсилена різальна балка. З інженерної точки зору вона є абсолютно досконалою. Це — продукт багаторічної еволюції.  Для прискорення сушіння та поліпшення якості сіна вони комплектуються пальцевим або вальцевим плющиольним механізмом. Косарки обладнуються гідропневматичними системами підвісок LIFT CONTROL, які дають змогу контролювати тиск на башмак. Учасники Дня поля мали змогу побачити однороторний валкоутворювач, а також змішувач-роздавач корму, люб’язно надані спеціально для семінару агрофірмою “Узинська”. Є й двороторні граблі з центральним валком, бічним валком. Найбільшими є 4-роторні граблі завширшки 15 метрів. “кунівські” ворушилки мають ротори малого діаметра для кращого ворушіння. Крім того, регулювання висоти в них не потребує інструментів.
 “КУН” випускає також техніку для ферм. Новий агрегат ALTOR являє собою видувач-роздавач кормів. Технологія видування широко використовується в розвинутих країнах, поліпшуючи умови утримання худоби, зменшує їх захворюваність тощо. Змішувачі-роздавачі кормів можуть бути з вертикальними або з горизонтальними шнеками, містять електронну систему зважування. Є у прайс-листі “КУНа” і самохідний змішувач-роздавач корму. Наразі він  для України є, радше, мрією через свою вартість, але в роботі дуже зручний, і, віриться, така техніка з’явиться в Україні в найближчому майбутньому.
Техніка “КУН”, імовірно, є тим локомотивом, який здатен витягти українське сільське господарство із екстенсивного вчора до інтенсивного технологічно досконалого завтра.
Як заведено, День поля закінчився дружнім обідом. Кухарі кагарлицького ресторану “Колос” постаралися на славу. Хай більшає якісної техніки на українських полях, щоб Україна змогла нарешті реалізувати свій неабиякий аграрний потенціал, — найпопулярніший тост на цьому святі! Приєднуємося!

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее

1
0