Спецможливості
Агробізнес

"Креді Агріколь» назвав умови для залучення інвестицій

14.11.2017
1994
"Креді Агріколь» назвав умови для залучення інвестицій фото, ілюстрація

Щоб максимально використати потенціал України, потрібно забезпечити належний законодавчий рівень та його виконання, а також підвищувати професіоналізм компаній. Про це розказав Жан-Поль Пьотровскі, голова правління «Креді Агріколь Банку» на відкритті «Українського форуму агробізнесу», передає кореспондент propozitsiya.com.

За останні роки банк активно розвивався в Україні, займаючи 8% ринку, розказав Жан-Поль Пьотровскі, голова правління «Креді Агріколь Банку». Він окреслив ключові виклики  майбутнього і досягнення нашої країни: 12% ВВП і 40% від загального експорту приносить саме сільське господарство. «Україна один з найбільших гравців в агробізнесу світу. Змогла відкрити нові ринки в Африці, Європі, постачаючи продукти високої якості. Фермери з України відомі в усьому світі», — додав пан Пьотровскі.

За перші 8 місяців цього року українські фермери вже принесли державі 18,9 млрд доларів — це на 25% більше, ніж в 2016. «Це добрі результати. Цього року загальне виробництво буде на рівні 62 млн т, минулого року цей показник склав 66 млн т. З 2013 року спостерігалася тенденція до підвищення, цього року на врожайність вплинули погодні умови, але це ще й ознака, що земля не може систематично давати високі урожаї», — наголосив Жан-Поль Пьотровскі.

Для сталих високих урожаїв потрібна модернізація виробництва, що вимагає інвестицій в агросектор, переробку, зберігання, освіту та науку. «Дослідження і наука в Україні сьогодні не на рівні великих сільськогосподарських країн. Більша диверсифікація ринку — також наша мета», — додав спікер.

На думку голови правління «Креді Агріколь Банку», щоб залучити інвесторів потрібні наступні кроки: захист прав власності, земельна реформа, боротьба з корупцією і прозорість бізнесу. «Є перешкоди, одна з яких — низький рівень захисту інвесторів. Потрібно запустити нові страхові продукти для захисту фермерів. І ми допомагаємо у цьому як банківський сектор. Зроблені капітельні інвестиції в інфраструктуру для довгострокового розвитку. Це пріоритет для Креді Агріколь в цілому, як в Україні, так і в Європі», — підсумував Жан-Поль Пьотровскі.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації

1
0