Спецможливості
Техніка та обладнання

Конструкційні особливості кормозбиральних комбайнів

13.08.2013
1663
Конструкційні особливості кормозбиральних комбайнів фото, ілюстрація

На сучасному етапі розвитку сільськогосподарського машинобудування головним напрямом стратегії створення машин стає розробка інтелектуального покоління техніки, яка матиме високу технічну та технологічну надійність і буде оснащена системами автоматизації для керування та контролю за технологічними операціями.

На сучасному етапі розвитку сільськогосподарського машинобудування головним напрямом стратегії створення машин стає розробка інтелектуального покоління техніки, яка матиме високу технічну та технологічну надійність і буде оснащена системами автоматизації для керування та контролю за технологічними операціями.

Л. Філоненко, І. Календрузь, Л. Кириченко, С. Балабуха, О. Залєвський, І. Роженко,
В. Роженко,
УкрНДІПВТ ім. Погорілого

Нова серія самохідних кормозбиральних комбайнів 7050 фірми John Deere оснащена інтелектуальними та високотехнологічними системами.
Покажчик системи Harvestlab безперервно відображає інформацію про вміст сухої речовини в подрібненій масі, яка надходить у систему автоматичного регулювання довжини різання AutoLOC, функціонально об’єднану із трансмісією подрібнювача IVLOC, що забезпечує оптимальну довжину січки залежно від вологості рослин.

Система автоматичного водіння Autotrac гарантує оптимальну ширину захвату і виконання прямолінійного проходження техніки в умовах будь-якої видимості (чи вдень, чи вночі).
Комбайни серії 7050 забезпечені двошвидкісною автоматичною коробкою передач із діапазоном швидкостей від 0 до 20 км/год під час роботи в полі і від 0 до 40 км/год — за переїздів дорогами загального призначення.
Трансмісія Pro Drive має комбінацію повного приводу та електронного контролю буксування коліс, систему регулювання швидкістю, яка керує навантаженням на двигун, завдяки чому підвищується паливна економічність без зменшення продуктивності комбайна.
У комбайнах серії 7050 суттєво розширено спектр застосовуваних змінних робочих органів — жаток та підбирачів. Залежно від культури та виду виконуваних робіт, фірма John Deere пропонує для комплектації комбайна роторні жатки серії 300 з барабанами малого діаметра та шириною захвату 3; 4,5; 6; 7,5 і 9 м, роторні жатки серії 400 з барабанами великого діаметра та шириною захвату 4,5; 6 і 7,5 м, підбирачі з шириною захвату 3; 4 і 4,5 м, трав’яну жатку Zu..rn Quick шириною захвату 5,6 м, а також жатку CRL для зрізування кущів та деревної порослі шириною захвату 3 м, яку можна використовувати в зимовий період.
Залежно від умов збирання, є три варіанти комплектації комбайна подрібнювальним барабаном: з 40 чи 48 ножами — для збирання кормів і з 56 ножами — для заготівлі біомаси на енергетичні потреби, для чого важлива коротка довжина січки (4 мм).
Комбайни 7050 обов’язково комплектують металокаменедетекторами, а також доподрібнювачами зерна Kerhel з трьома видами плющильних вальців, що різняться між собою кількістю зубців: для кукурудзи, злакових і сорго. Модельний ряд комбайнів серії 7050 складається з шести модифікацій комбайна за потужністю двигуна: 281 кВт, 352, 409, 458, 458 і 597 кВт. У перших чотирьох модифікаціях подрібнювальний барабан має розміри 683/610 мм (ширина/діаметр), в останніх двох — 805/610 мм.
Слід відмітити, що забезпеченню належних умов роботи, комфортності і безпеки оператора конструктори фірми John Deere постійно приділяють значну увагу. Панорамна кабіна гарантує кругову оглядовість, дзеркала, органи керування та дисплеї розташовані максимально зручно для оператора, висота сидіння, розміщення і кут нахилу рульового колеса можна регулювати індивідуально. Усе це дає змогу звільнити оператора від зайвих затрат сил та уникнути відволікання на дрібниці і працює на збільшення продуктивності машини.

Західноєвропейська фірма Claas теж постійно працює в напрямі підвищення технічної і технологічної надійності машин, вдосконалення систем керування та контролю технологічних операцій тощо, про що свідчить надходження в 2008 р. на ринок сільськогосподарської техніки кормозбиральних комбайнів Jaquar. Комбайни обладнані бортовою інформаційною системою CEBIS для керування і здійснення контролю всіх важливих машинних і сервісних функцій і функцій витрат, системою безперервного вимірювання рівня вологості та продуктивності QUANTIMETER.
Система CEBIS забезпечує оператора інформацією про 20 виробничих процесів, які виконує машина (вологість маси, продуктивність, урожайність, площа, швидкість, обсяг зібраного врожаю, витрати пального, витрати консерванта тощо).
Комбайни Jaquar комплектують металодетектором та детектором каміння STOP ROCK. На моніторі CEBIS відображається місцезнаходження виявленого стороннього предмета.
На комбайнах встановлюють удосконалені доподрібнювачі зерна INTENSIV CRACKER, систему «пілот силосопроводу» з оглядовою системою CLAAS TELE CAM, систему автоматичного водіння CLAAS CAM PILOT.
Для внесення консерванта під час заготівлі силосу комбайни оснащують баком для консервувальних добавок місткістю 410 л і окремим баком ACTISILER 20 для молочнокислих бактерій, що містяться в концентрованому розчині.
Фірма Claas розширила перелік змінних робочих органів: комбайни комплектують роторними жатками суцільного зрізування шириною захвату 6; 7,5; 8 і 9 м, підбирачами шириною захвату 3; 3,8 м, жаткою прямої дії DIRECT шириною захвату 5,2; 6,1 м та адаптером для збирання качанів кукурудзи CONSPEED шириною захвату 6 м.

РУП «Гомсільмаш», м. Гомель, Республіка Білорусь, на Третій міжнародній виставці тваринництва та птахівництва Agro Animal Show представив новий самохідний кормозбиральний комбайн FS 8060.
Комбайн оснащено двигуном Меrcedes Benz ОМ 502 LА V8 потужністю 600 к. с., що найбільше придатний для господарств із великим обсягом заготівлі кормів.
Управління усіма важливими процесами роботи машини (рух вперед-назад, швидкість руху, екстрена зупинка, керування силосопроводом, підйом-опускання адаптерів) зосереджено на одній рукоятці (джойстику).
Конструкція ходової частини комбайна розрахована на його високу прохідність та маневреність. Шини коліс ведучого моста оснащено системою автоматичного підкачування, що забезпечує оптимальний тиск залежно від умов експлуатування (дорога — поле). Трансмісія ходової частини дає змогу розвивати транспортну швидкість до 40 км/год. Завдяки високій несучій здатності мостів, комбайн може рухатись із максимальною швидкістю з будь-якими адаптерами.
Конструкція живильно-подрібнювального апарата передбачає без застосування допоміжних засобів (візка) відводити в бік правого колеса живильний апарат, що дає змогу вільного доступу до подрібнювального барабана та протирізальної пластини.
Живильний апарат у стандартній комплектації оснащують камене-металодетектором, що надійно захищає ножі подрібнювального барабана від попадання сторонніх предметів.
Подрібнювальний барабан може бути оснащений двадцятьма або сорока ножами, розташованими в чотири ряди на опорах під кутом до середини барабана, що забезпечує енергоощадне зрізування. Подрібнена маса зміщується від країв до середини, що знижує спрацювання внаслідок тертя стінок силосопроводу.
Конструкція живильного апарата передбачає шість приймальних вальців, що забезпечує попереднє підпресовування маси для подальшого якісного її подрібнення. Подрібнена маса транспортується без зміни напрямку руху, одержуючи додаткове прискорення прискорювачем викиду. Така прямоточна схема забезпечує максимальну продуктивність за економної витрати пального.

Компанія Ростсільмаш пропонує останню свою розробку — кормозбиральний комбайн RSM 1401, розрахований на заготівлю силосних кормів на рівні 140 т/год за робочої швидкості до 18 км/год.
Високу продуктивність забезпечують прямолінійне проходження рослинної маси, V-подібне розташування 24 ножів, прискорювач вивантаження, потужний 400-сильний двигун ЯМЗ-7511.10-43 V8 із турбонаддувом. Транспортну швидкість — до 30 км/год — забезпечує гідростатична трансмісія. Для підвищення прохідності в якості опції комбайн може бути оснащено ведучим заднім мостом.
У серійній комплектації комбайн оснащують автоматичною системою заточування ножів та підведенням протирізального бруса. Живильний апарат складається із чотирьох вальців, серійно оснащений металодетектором.
Комбайн пристосований до збирання різноманітних трав та кукурудзи. Для цього його можна оснащувати кукурудзяною, трав’яною жатками та підбирачем трав. На комбайні встановлюють підресорену, герметизовану, із підсиленою шумоізоляцією, обладнану кондиціонером, обігрівачем, охолоджувальною камерою, магнітолою двомісну кабіну Comfort Cab.2

Як бачимо, комбайни білоруського та російського виробництва ще недостатньо оснащені інтелектуальними системами порівняно з комбайнами John Deere серії 7050, Jaquar серій 800–900 із широким спектром змінних робочих органів, інтелектуальними технічними і технологічними рішеннями. Проте як перші, так і другі можуть слугувати прототипом для створення вітчизняної конструкції сучасного кормозбирального комбайна.

Інтерв'ю
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0