Спецможливості
Новини

Компенсація «з доплатою» для фермерів Херсонщини

03.06.2020
736
Компенсація «з доплатою» для фермерів Херсонщини  фото, ілюстрація

Уже 34 фермери та керівники сільськогосподарських підприємств Білозерського, Генічеського, Великоолександрівського, Каховського, Новотроїцького районів Херсонщини звернулися до обласного Гідрометцентру по довідки про підтвердження факту загибелі своїх посівів через стихійні лиха для отримання компенсацій. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на newday.kherson.ua.

Та виявляється, не все так легко. За документ, насамперед, треба заплатити. І не можна просто обміняти «папір на гроші», про що деякі аграрії поняття не мають.

«Стихійних лих цього року на долю наших селян і справді випало задосить. Були весняні заморозки, посуха. А у Великоолександрівському районі навесні навіть локальний суховій зафіксували. Пилова буря знищила посіви соняшника на двох полях — тендітні ще паростки «на локшину» порізало, — зазначив начальник Гідрометцентру Юрій Кіріяк. — Але для підтвердження шкоди, завданої культурним рослинам, потрібен виїзд на місце нашого техніка-агрометеоролога, складання офіційного висновку і тільки потім — видача довідки. Згідно методики розрахунку цін, затвердженої ДС НС України (цьому відомству підпорядкована наша служба), та окремого наказу, вказана послуга коштує близько 2,2 тисячі гривень». 

З моменту подачі заявки та оплати до надання довідки зазвичай проходить не більше двох-трьох діб.

На жаль, дехто з фермерів краю достеменно не знає порядку оформлення пакету документів на компенсацію шкоди, завданої стихійним лихом. І через це додає собі ж проблем. Часом аграрії формальностями взагалі «не заморочуються». А просто складають власні акти про подію, підписані агрономом та учасниками посівної, і квапляться чимшвидше переорати поле для нового посіву — адже час не чекає. Та «внутрішні» папери без виїзду фахівця та вивчення технологічної карти й складання висновку підставою для видачі довідки Гідрометцентру бути не можуть, попереджають синоптики.

Ключові слова: компенсація, фермер, посуха

Інтерв'ю
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0