Спецможливості
Техніка та обладнання

Компанія Hardi - проектування і виробництво обприскувачів

17.12.2019
12501
Компанія Hardi - проектування і виробництво обприскувачів фото, ілюстрація

Уже понад півстоліття Hardi International є законодавцем мод у сфері виробництва обладнання для захисту посівів. Це міжнародна група, стратегія діяльності якої спрямована на задоволення вимог користувачів щодо виробництва якісних машин для застосування засобів захисту рослин, які забезпечують ефективне, точне та чітке їхнє використання. І виробник цієї техніки продовжує тримати високу планку, не зупиняючись ні на мить перед викликами, які ставить сьогодення. Під час виставки Hardi International представила низку технологічних рішень, які дають змогу ефективно використовувати пестициди. І продемонструвала машини, за допомогою яких процес обприскування відбувається повністю автоматично.

 

«Для початку потрібно розібратися, що таке обприскувач і скільки коштує його робота для господарства. Наприклад, самохідна машина може за сезон із легкістю обробити 20–30 тис. га. На сьогодні найдешевша система захисту, незалежно від кількості обробок, орієнтовно становить 35 дол. США. Для спрощення підрахунку припустимо, що за допомогою цього обприскувача виконуємо обробку 10 тис. га (три-чотири операції обприскування). Тобто машина за сезон “інвестує” на захист рослин 350 тис. дол. І це лише найдешевша система захисту. А якщо говорити про систему захисту цукрових буряків, то можна сміливо озвучувати показник 100 дол. на гектар і більше», — говорить комерційний директор компанії Hardi в Україні та країнах СНД Володимир Тригубець.

На сьогодні обприскувач — це одна із сільськогосподарських машин, яка працює в полі найбільшу кількість технологічних проходів. Тому до його вибору потрібно підходити відповідально! А отже, слід обирати ті машини, які можуть правильно та ефективно використати інвестовані кошти на захист.

Володимир Тригубець«Факторів для досягнення високої ефективності пестицидів дуже багато — це й правильний підбір розпилювачів, дотримання швидкісного режиму, врахування погодних умов тощо. Проте на практиці за їхнім дотриманням прослідкувати вкрай важко. Взяти, наприклад, такий чинник, як робоча швидкість, дотримання якої є обов’язковою умовою виконання процесу. Адже від цього залежить ефективність роботи внесеного препарату. Проте чітко дотримуватися її — не для українських реалій, адже не секрет, що заробітна плата оператора залежить від кількості оброблених гектарів…

Сьогодні вже офіційно підтверджено, що лише через роботу за несприятливих погодних умов, недотримання швидкісного режиму втрачається до 50% ефективності хімічних препаратів. Це дуже страшні цифри! Якщо вам вони нічого не говорять, то згадайте показник інвестицій обприскувача на гектар і помножте їх на два. Адже в разі поганої дії препарату ми змушені виконувати додаткову обробку», — говорить про ефективність використання пан Володимир.

Тому для підвищення якості обприскування виробники відповідної техніки пропонують низку технічних рішень, які можуть вдосконалювати функціональність машин і гарантувати високу якість обприскування. Але є одне «але». Як кажуть, ніхто не відміняв вплив того самого людського фактора на робочий процес. Адже оператор повинен вміти і хотіти їх використовувати. Тому ефективність від установлення інноваційних технічних рішень на машині ще не гарантує, що вони працюватимуть. Часом власник інвестує в них і думає, що вони працюють, а оператор їх просто не використовує.  Що ж робити в такому випадку?

Насос і блок керування системами обприскувача розміщені з правого боку Вихід простий і, до речі, єдиний — повністю автоматизувати процес обприскування. «Сьогодні ми пропонуємо топову лінійку причіпних обприскувачів AEON Centura Line, які є проривом у захисті сільськогосподарських культур. Можливості цих обприскувачів повністю виключають потребу у втручанні оператора в робочий процес. Тобто машина самостійно виконує всі покладені на неї завдання в повністю автоматичному режимі, а оператор має лише триматися за кермо, аби не випасти з кабіни трактора, і ще, можливо, обминати перешкоди на полі», — іронізує пан Володимир.

Новітні системи та програми, впроваджені в новій лінійці обприскувачів, дають змогу отримати робоче завдання з офісу, яке буде розроблене провідним спеціалістом, з вибором відповідних норм і завдань щодо їхнього внесення, навіть диференційованого, через систему AgriRouter на комп’ютер обприскувача. При цьому машина має можливість виконувати свою роботу без втручання оператора у повінстю автоматичному режимі, а офісний працівник — контролювати робочий процес на відстані. Крім того, машина має здатність самостійно підлаштовуватися під робочі умови та визначати й установлювати найоптимальніші робочі параметри. Все це робиться для того, аби отримати максимальний ефект і, як наслідок, бажаний результат внесення препаратів.

Упевненість у якості роботи машин, глибокий і комплексний підхід до процесу обприскування дають змогу компанії Hardi брати на себе відповідальність за використання пестицидів із максимально можливою віддачею незалежно від погодних умов.

 

Самохідний обприскувач ALPHA evo IIAEON Centura — повністю новий причіпний обприскувач високого класу, розроблений для обробки полів із більшою швидкістю обприскування та кращими показниками щодо розпилення розчину, що дає змогу збільшити загальну продуктивність. Вища швидкість роботи досягається завдяки зниженню центра ваги та прогресивній системі гідравлічної підвіски.

Шасі AEON дає змогу отримати високі експлуатаційні показники та безперебійне керування завдяки підвісці гідравлічного моста. Система рульового керування ComfortTrack забезпечує мінімальний радіус розвороту — лише 6,3 м та запобігає пошкодженню рослин на розворотах, що дуже важливо за обробки невеликих і неправильної форми полів.

«На перший погляд, обприскувач — не така вже й складна машина. Проте потрібно розуміти, що досить часто обмежувальним фактором якісної роботи його систем є швидкість реакції електронної системи. Тобто “мізкам” потрібно не просто розуміти, як працюють ці системи, а й мати змогу швидко обробити величезний масив інформації та видати правильне рішення, наприклад, для відключення форсунки за наїзду машини на оброблену частину поля. Ми з упевненістю можемо сказати, що наші обприскувачі оснащені найпотужнішими комп’ютерами/“мізками”, які працюють, а не просто заявлені виробником як наявні», — говорить Володимир.

Швидкість обробки інформації є ключовим елементом для стабільної роботи обприскувача Електронна платформа SmartCom на AEON відмінно працює з усіма сучасними системами, які встановлюють на обприскувачі: система рульового управління ComfortTrack, система ведення AutoTerrain, рідинна система DF 4, посекційне/пофорсункове відключення штанги, дистанційне сервісне обслуговування машини, яке відбувається за допомогою стандартних функцій Bosch Telematics та Hardi Service Tool (HST) і т.д. — все це не проблема.

«На сьогодні ми маємо можливість дистанційного переналаштування робочих параметрів машини. Є можливість повного дистанційного аналізу та діагностики машини, перегляду всіх систем обприскувача. Тож ми на віддалі в разі потреби можемо вказати фермерові на причину виходу з ладу машини та визначити точне розміщення вузла чи деталі, які дають збій у роботі. Таким чином, сервісні зупинки машини будуть мінімізовані, а фермер матиме більше часу для роботи. На обприскувачах це революційні технології, які не впровадив ще жоден виробник», — з гордістю говорить пан Володимир.

Також на стенді було представлено оновлений самохідний обприскувач ALPHA evo II, із системою повітряної підтримки TWIN. До того ж, HARDI починає оснащувати нові моделі потужнішою гідросистемою ECO Drive із двома гідронасосами, що створюють потік оливи продуктивністю 230 л/хв. І в поєднанні з використанням тихохідних гідромоторів, які не мають втрат під час передачі потужності.

Адже в конструкції не застосовано додаткові понижувальні редуктори, проте забезпечується максимальна тяга за відносно невеликої потужності двигуна. Із TWIN-системою максимальна витрата пального 0,8 л/га, тому в поєднанні із паливним баком місткістю 400 л ви маєте повністю автономну одиницю впродовж зміни. Машину можуть оснащувати баками об’ємом 4200 або 5100 л. Кліренс у базовій комплектації становить 1,7 м. У ній також впроваджено всі останні розробки компанії.

 

Опції та системи, які підвищують якість унесення препаратів

Система Pulse System Наявність і можливість використання повітряної підтримки під час обприскування є однією з головних переваг обприскувачів Hardi. Завдяки системі повітряної підтримки Hardi Twin, ви можете контролювати чинник вітру або принаймні нівелювати його вплив на процес обприскування. Рекомендована робоча швидкість із системою Twin — до 16 км/год. Допустима швидкість вітру — 13 м/с.

За допомогою контролю швидкості потоку повітря та кута нахилу повітряної планки є можливість покрити робочим розчином усю рослину зверху донизу із мінімальним знесенням препарату.

«Знесення за звичайного обприскування може бути настільки сильним, що оператор буде змушений зупинити агрегат, не закінчивши роботу. Із системою Twin ми з упевненістю можемо сказати, що, порівняно зі звичайним обприскуванням, продуктивність обробки збільшується принаймні вдвічі», — говорить Володимир.

Система дає впевненість у тому, що весь препарат буде на рослині, а не на сусідньому полі. Також слід сказати, що ця система дає змогу частково компенсувати неправильні дії оператора чи роботу за несприятливих умов. У процесі обприскування найголовнішим є розмір краплі, яку потрібно чітко розмістити в потрібному місці та забезпечити умови, аби вона не випаровувалася, не була віднесена вітром убік.

Тихохідний гідромотор самохідного обприскувача «Ми можемо із системою Twin економити до 30% препаратів без зниження ефективності. Завдяки чому? Всі ми знаємо, що виробники хімії вказують мінімальну та максимальну норму внесення препаратів. Так от із системою Twin ми можемо завжди вносити мінімальну норму та гарантовано отримувати максимальну ефективність! Жоден із виробників обприскувачів не може цього офіційно пропонувати та рекомендувати. Крім того, використання меншої норми дає змогу значно знизити рівень застосування пестицидів і зменшити в цілому пестицидне навантаження на навколишнє середовище», — коментує Володимир.

Компанія пропонує встановлення системи Twin на причіпних обприскувачах Comander, AEON та самохідній машині ALPHA evo.

Крім того, виробник пропонує й інші системи, які покликані мінімізувати помилки під час вибору форсунок та дотримання швидкісного режиму: це Pulse System (пульсація під час обприскування) та AutoNozzleControl (увімкнення/вимкнення форсунок). «На сьогодні найпоширенішою технологією, яка дає змогу дотримуватися норми виливу розчину на гектар, є збільшення/зменшення робочого тиску в системі, що відбувається за збільшення/зменшення робочої швидкості. Проте кожна форсунка має швидкісні межі використання та забезпечує формування потрібного розміру краплі в чітко встановленому діапазоні швидкостей і тиску. Коли ж оператор збільшує або ж зменшує робочу швидкість без відповідного переставляння форсунок, відповідно, утворюється не той розмір краплі. А отже, остання не може максимально ефективно закріпитися на поверхні рослини та максимально ефективно донести діючу речовину до цільового об’єкта. Ці дві системи повністю унеможливлюють такі помилки в роботі і дають змогу в автоматичному режимі підтримувати потрібний розмір краплі. Як результат, ми уникаємо повторного обробітку поля. Також слід сказати, що, завдяки системі пульсації, ми маємо можливість дотримуватися точної норми виливу робочої рідини навіть на поворотах обприскувача, що дуже важливо за обробки полів неправильної форми», — говорить Володимир.

 

Отже, підсумовуючи, можна сказати, що автоматизація робочого процесу обприскування та використання сучасних систем — це не просто данина моді, а критична необхідність, яка значно підвищує ефективність унесених препаратів. А відтак — це реальна можливість значно зменшити кількість їхнього застосування, що сприяє зменшенню витрат на вирощування сільськогосподарських культур та покращенню екологічної ситуації в цілому. Компанія HARDI вже готова до цього і має практичні рішення для впровадження. Вибір залишається за вами!

 

А. Сухина

a.sukhina@univest-media.com

Ключові слова: Hardi, Agritechnica-2019, обприскувачі

Інтерв'ю
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее

1
0