Спецможливості
Технології

Комбайно-тракторні перспективи

26.09.2008
538
Комбайно-тракторні перспективи фото, ілюстрація

Техніка Ростсільмаш давно вже завоювала позиції лідера на світовому ринку аграрної техніки і, зокрема, в Україні. Комбайновий парк країни на 82% складається з машин Ростсільмаш. І нині Україна — один із найбільших зарубіжних партнерів компанії. Щорічно на ринок держави поставляється в середньому 400–600 комбайнів Ростсільмаш. За останні чотири роки поставки в Україні перевищили 1930 машин.

Техніка Ростсільмаш давно вже завоювала позиції лідера на світовому ринку аграрної техніки і, зокрема, в Україні. Комбайновий парк країни на 82% складається з машин Ростсільмаш. І нині Україна — один із найбільших зарубіжних партнерів компанії. Щорічно на ринок держави поставляється в середньому 400–600 комбайнів Ростсільмаш. За останні чотири роки поставки в Україні перевищили 1930 машин.

Враховуючи потреби сучасного агробізнесу у рентабельному сільгоспвиробництві, конструктори Ростсільмаш постійно вдосконалюють свої рішення, поліпшуючи якість наданої продукції і знижуючи витрати на її експлуатацію.
Про плани розвитку компанії на українському ринку нам розповів Ілья Чєлпанов — перший заступник генерального директора, комерційний директор компанії Ростсільмаш.
— Спочатку про загальні моменти. З 2000 року компанія Ростсільмаш стала приватною. Від цього моменту завод став розвиватися максимально активно. Сьогодні ми виробляємо 5000–6000 машин у рік, що становить 17% світового виробництва сільськогосподарської техніки. На комбайновому заводі працюють 7000 осіб, а вся група компанії Ростсільмаш — близько 12000 працівників.
Україна в усьому світі вважається одним з найбільших аграрних ринків. Кожного року тут продається близько 1400 машин. Останні два роки ми ставимо перед собою амбіційні завдання: наша мета — це 70% ринку. Щоб бути ближче до українського споживача, ми відкрили в Україні представництво. Ми, звичайно ж, йдемо до цієї мети, але не так швидко, як хотілося б.
Головне, на чому слід зробити акцент, — це побудова надійної дилерської мережі на всій території України. Ми плануємо присутність наших дилерів та декількох сервісних центрів у кожній зерновисівній області України. Крім того, ми збираємося розвивати кредитні програми з провідними українськими банками. З багатьма російськими банками ми уклали угоди про спільну діяльність. Таку саму роботу минулого року ми почали і в Україні.
q    У радянські часи техніка, яку поставляють на експорт, була явно кращої якості, аніж та, що її поширювали на своєму ринку. Чи зберігається подібна практика на Ростсільмаш?
— На Ростсільмаш така практика була, і навіть існував цех експортних машин. Нині, звісно, нічого подібного немає. Кожен клієнт важливий, і немає значення, звідки він: з Росії чи України. У нас всі машини однаково високої якості, їх збирають і тестують незалежно від регіону поставки.
q    Який коефіцієнт втрати зерна під час збирання комбайнами Ростсільмаш?
— Відсоток втрат закладається ще в процесі проектування. Це єдиний показник, який вважається прийнятним у галузі: він становить приблизно від 1 до 1,5%. У всі наші машини відразу закладається ця норма.
q    Чи буде Ростсільмаш підтримувати вже зняті з виробництва моделі? Зокрема, “Дон-1500”?
— Обов’язково — випуском запасних частин і сервісним обслуговуванням упродовж 10 років. Якщо буде попит, продовжимо випуск комплектуючих і надалі.
q    Відомо, що в Росії активно використовується практика демонстраційних показів техніки. Скажіть, чи плануєте подібні проекти в Україні?
— Звісно ж, так. Крім того, ми вже активно працюємо в цьому напрямі, адже це найефективніший спосіб демонстрації всіх переваг техніки. Адже не можна оцінити всього потенціалу техніки, не побачивши її в дії. Цього року заплановано 12 демонстраційних показів по областях.
q    Які моделі користуються найбільшим попитом в Україні?
— Звісно, протягом останніх 10-15 років “Дон-1500Б” був для українських аграріїв найпопулярнішою моделлю. Його частка становить близько 75% продажів. Ясна річ, ACROS 530, що змінив його на конвеєрі, буде користуватися попитом. Лише за перше півріччя його серійного виробництва в Україну було продано 27 машин. Своє місце зайняв комбайн VECTOR. З моменту його постановки на конвеєр у 2004 році в господарства України надійшло близько 200 комбайнів цієї моделі. Він стає все  популярнішим, враховуючи особливості агрофону країни.
q    Коли трактори із заводу Buhler, який ви купили, будуть поставлятися на наші ринки?
— Ми вже почали переговори з дилерами, які будуть тут цю техніку реалізовувати. На наших ринках вона з’явиться приблизно з липня 2008 року. Її ціна буде на 5–10% меншою, ніж у конкурентних моделей.

Попередня стаття

Інтерв'ю
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0