Спецможливості
Новини

Кількість еспортерів меду в Україні збільшилась на четверть

08.11.2017
1190
Кількість еспортерів меду в Україні збільшилась на четверть фото, ілюстрація
Експорт українського меду за 7 місяців 2017 року виріс на 57% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $ 35,3 млн

Держпродспоживслужба надала право 67 суб'єктам господарювання експортувати мед за межі країни. Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, пише propozitsiya.com за матеріалами прес-служби Мінагрополітики.

Найбільшу кількість екпортерів меду зареєстровано в Київській області -11 господарювання, в Дніпропетровській області - 9, Кіровоградській - 7, Одеській та Рівненській - по 5, Львівській, Хмельницькій та Херсонській - по 4, Запорізькій, Полтавській і Харківській - по 3, Вінницькій, Закарпатській і Черкаській - по 2, і по одному суб'єкту господарювання зареєстровано в Донецькій, Миколаївській, Сумській областях та Києві.

За словами чиновника, ключовими ринками збуту українського меду є країни Азії, ЄС, СНД, Африки і США. Всі вимоги до харчової продукції, в тому числі меду, встановлюються Законом "Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів", а також наказом Мінагрополітики від 8 серпня 2012 №491 "Про затвердження Ветеринарно-санітарних вимог для потужностей (об'єктів) з виробництву продуктів бджільництва".

Так, щоб отримати право експорту в країни Євросоюзу українські виробники меду повинні відповідати ряду вимог від ЄС, зокрема HACCP: оформити паспорт пасіки, отримати експлуатаційний дозвіл, затвердити свою експортну потужність, провести лабораторні дослідження продукту.

Варто відзначити, що в минулому році право експортувати мед отримали 49 компаній-виробників.

За даними Центру підтримки експорту при УСПП, експорт українського меду стабільно зростає, починаючи з 2013 року. У 2017 році Україна увійшла до п'ятірки світових постачальників меду. За інформацією УСПП, експорт українського меду за 7 місяців 2017 року виріс на 57% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $ 35,3 млн.

Ключові слова: АПК. мед

Інтерв'ю
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та

1
0