Спецможливості
Новини

Коли приймати рішення про пересів кукурудзи?

31.05.2017
2385
Коли приймати рішення про пересів кукурудзи? фото, ілюстрація
Залежно від типу качана кукурудзи, який формує гібрид, визначають критичну густоту стояння рослин на гектар і необхідність пересіву

Залежно від типу качана кукурудзи, який формує гібрид, визначають критичну густоту стояння рослин на гектар і необхідність пересіву. Детальніше про це розповів продакт-менеджер відділу кукурудзи та олійних культур компанії «КВС-Україна» Сергій Красновський, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

Гібриди, які мають незавершений тип качана (flexible), не варто пересівати навіть при густоті 40-45 тис./га. Як правило, при пересіві ви не компенсуєте втрачених 4-6 тижнів вегетації культури. Крім того, підвищується ймовірність негативного впливу спеки і фазі наливу зерна, яка буде проходити дещо пізніше, як правило, в кінці серпня.

Гібриди, які мають фіксований тип качана (fix), рекомендується пересівати при густоті меншою 45 тис./га, оскільки вони не зможуть сформувати качани більшого розміру. Гібриди з таким типом качана зазвичай мають ФАО 180-240.

Що стосується підтримки пошкоджених рослин гуміновими кислотами і мікроелементами, то потрібно стримано ставитися до їх застосування. Рослини, які тільки зазнали впливу морозу, вимагають в основному тепла, повітря і вологи. Це основні елементи для нормального відновлення і подальшого зростання. Що стосується застосування додаткових мікроелементів, то їх потрібно використовувати дещо пізніше, в фазі 6-9 листків (в залежності від ФАО), перед закладкою качана. Тоді буде більш ефективне їх використання, що позитивно вплине на закладку кількості рядів і зерен в качані.

Також експерт звернув увагу, що у ранніх гібридів (ФАО 180-200) закладка качанів відбувається в фазі 6-7 листків, середньоранні (ФАО 200-300) - 7-8 листків і середньопізніх (ФАО 300-400) - 8-9 листків , тому перед початком закладки качана потрібно забезпечити рослині максимально комфортні умови.

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее

1
0