Спецможливості
Новини

Коли продавець землі може скористатися «пільгою» зі сплати податків

26.06.2021
1419
Коли продавець землі може скористатися «пільгою» зі сплати податків фото, ілюстрація

Після відкриття ринку землі власники ділянок, які хочуть продати свої наділи, повинні сплатити 5% ПДФО та 1,5% військового збору. Та в окремих випадках працюватиме звільнення від сплати податків, зазначила юристка Андріана Мартинів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на finance.

Законом визначено, що після відкриття ринку землі ціна ділянки не може бути нижчою за розмір її нормативної грошової оцінки (НГО). Втім, в пакеті документів подається також й експертна оцінка земельної ділянки.

Експертка зауважила, що податки сплачуються від ціни продажу, а якщо така ціна є нижчою, ніж експертна оцінка, то базою до оподаткування буде саме вартість землі, що зазначена в такій оцінці.

На першому етапі ринку угоди укладатимуться між фізичними особами, тому податкові зобов’язання сплачує той, хто отримує дохід — продавець. Водночас можна припустити, що в окремих випадках продавці будуть прохати в потенційних покупців компенсувати такі витрати.

На товарну землю пільга не розповсюджується, тому за умов продажу ділянки із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва слід сплатити 5% ПДФО (податок на доходи з фізичних осіб) та 1,5% ВЗ (військового збору). Якщо ж продаватиметься ділянка для ведення особистого селянського господарства або ж для ведення фермерського господарства чи для ведення садівництва, то дохід від продажу таких ділянок може не оподатковуватися.

При цьому мають виконуватися такі умови: власник вперше продає землю протягом року і є її власником не менше 3 років. Якщо людина успадкувала ділянку, вимога щодо трьох років не застосовується.

 

Інтерв'ю
Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100 % прогнозованим. Зокрема, протягом останніх років значно зросла активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих відчувають навіть на півночі.... Подробнее
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0