Спецможливості
Аналітика

Клуб Вуксал на краю світу

22.02.2019
4389
Клуб Вуксал на краю світу фото, ілюстрація

Клуб Вуксал — це об’єднання представників виробника (завод «Аglukon» у Дюссельдорфі), експортера (компанія Unifer в Ельменхорсті), що знаходяться у Німеччині, а також найбільших дистриб’юторів суспензій лінійки Вуксал в Україні та сусідніх країнах, створене за ініціативи компанії Unifer. Уже стало традицією Клубу проводити щорічні міжнародні конференції в незвичайних місцях світу, де є можливість познайомитись із особливостями застосування Вуксалів на різних, навіть екзотичних культурах та поєднати професійне спілкування колег із різних країн із цікавим активним відпочинком.

 

Недаремно Вуксал користується попитом на всіх континентах — від Аляски у Північній Америці до Вогненної землі — у Південній, від найпівнічнішої частини Європи до Південної Африки, від Азії до Австралії. І все це — місця, де можуть проходити щорічні конференції Клубу Вуксал.

Тож не дивно, що місцем проведення цьогорічних зборів Клубу стала екзотична для більшості з нас країна Південної Америки, розташована буквально на краю світу (до речі, однією з індіанських мов назва країни й означає «край світу»). Ця країна — Чилі. Та попри перші асоціації, пов’язані з цією країною — далека, екзотична, невідома…, сьогодні Чилі — це чи не найстабільніша в економічному відношенні країна Південної Америки з розвинутою промисловістю та сільським господарством.

Територія Чилі витягнута вздовж узбережжя Тихого океану на 4300 км і зайнята переважно горами (заввишки до 6880 м). Два паралельні гірські пасма обмежовують цю південноамериканську країну: високі Анди — на сході й невисокі Кордильєри — на заході до узбережжя Тихого океану. Через продовгувате розташування країни між гірськими хребтами тут зафіксовано дуже широку розмаїтість кліматичних і рослинних зон (із 12 кліматичних зон у Чилі наявні 11!). Ця країна розташована в трьох кліматичних поясах, тож клімат тут — від тропічного пустельного на півночі (пустеля Атакама — найсухіша пустеля світу) до помірного на півдні (за рік випадає майже 6000 мм опадів). Ще одна особливість Чилі — територія країни належить до Тихоокеанського вогняного кола, через що тут багато вулканів і часті землетруси. Між гірськими хребтами розкинулась Центральна долина, де мешкають більшість із майже 17 млн жителів країни, і саме тут досить інтенсивно розвивається сільське господарство. Всього близько 17% чилійських земель можуть використовуватись для сільського господарства й лише 3% — як орні. І це зовсім не заважає країні бути однією з лідерів використання інноваційних технологій у сільському господарстві.

Перші суспензії Вуксал (це був Вуксал Комбі Б на цукрові буряки) з’явилися на ринку України вже у 1995 році і з тих пір здобули собі репутацію високоякісних, дієвих і надійних продуктів у підвищенні продуктивності сільськогосподарських культур. Але завод Вуксалів у Дюссельдорфі, звідки поставляються всі оригінальні Вуксали в Україну і країни Східної Європи, займається розробкою і виробництвом добрив з 1928 року. На сьогодні на ринку представлена сучасна широка лінійка Вуксалів, зокрема рH-Вуксали нового покоління, на всі культури, а технології, що впроваджені у Вуксалах, йдуть на крок попереду сучасних технологій вирощування. Сьогодні доведено, що Вуксал — не просто мікродобриво, а продукт іншого рівня. Це не тільки дуже ефективні суспензії для позакореневого підживлення рослин і обробки насіння, а й комплекс інноваційних рішень, що дає змогу досягати високої ефективності. Вуксал живить, до того ж швидко й ефективно, адже добре розчинний у воді та містить високі концентрації доступних рослинам поживних речовин і біостимуляторів. Водночас нові покоління рН-Вуксалів працюють і як кондиціонери води, і як антистресанти (проти шкідливих погодних або гербіцидних впливів), як сурфактанти й прилипачі та виконують багато інших корисних функцій. І це не просто хвалебні слова — всі названі вище особливості цієї групи продуктів підтверджуються практикою застосування та науковими експериментами.

Сільське господарство Чилі займає важливе місце в економіці країни й має інтенсивний характер. Найважливішим у рослинництві країни є вирощування пшениці, кукурудзи, картоплі, ріпаку, рису, фруктів, винограду та овочів. Близько 60% фруктів іде на експорт, зокрема, Чилі є лідером з експорту фруктів у Південній півкулі. Країна посідає перше місце в світі з експорту свіжого винограду й чорниці, друге — з експорту авокадо й третє — з експорту ягід, слив і ківі. У країні близько 9000 виробників вина і майже 150 виноробів, а чилійське вино відоме у всьому світі. Завдяки сприятливому клімату, овочі тут вирощують цілий рік, і лише 2% з них — у теплицях. Чилі — країна, що отримує найвищі врожаї картоплі й цукрових буряків, забезпечує весь світ вином.

Цілком зрозуміло, що чилійські аграрії широко застосовують інноваційні продукти для покращення врожайності та товарності вирощуваних культур. І Вуксал для них — один із невід’ємних елементів технології вирощування. В цьому переконалися на власні очі учасники Клубу під час огляду господарств та ринку Вуксалів у Чилі, який провів Карлос Санчес Перальта, генеральний менеджер компанії Nufarm, що реалізує в Чилі суспензії, вироблені заводом Aglukon.

Першим пунктом знайомства з сільським господарством країни було фермерське господарство Fundo Las Delicias, яке спеціалізується на вирощуванні кісточкових плодів, зокрема черешні. Менеджер Андреас Кастро розповів, що тут вирощують сорти: Бінг — найпопулярніший у Латинській Америці сорт - ягоди черешні цього сорту містять до 17–20% цукру, тверді, соковиті, за дозрівання мають темно- червоний колір. Завдяки своїм відмінним смаковим якостям, зовнішньому вигляду, термінам зберігання цей сорт став класичним і зразковим; Лапінс — за термінами дозрівання ягоди цього сорту з’являються на ринку через тиждень-два після Бінг, вони мають відмінні смакові якості, темно- червоного кольору, тверді, з умістом цукру 17–19%; Ван — ягоди насичено червоного кольору, круглої й дещо плескатої форми, з твердою і солодкою м’якоттю. Розмір ягоди в діаметрі — 26 мм.

Продукція переважно йде на експорт, тому до неї висувають додаткові вимоги, зокрема щодо лежкості й зовнішнього вигляду. І тут допомагають Вуксали, зокрема Вуксал Кальцій та Вуксал Аскофол.

 

Вуксали на кісточкових (у т.ч. на черешні)

Вуксал Борон рН/Вуксал Борон впливають на формування репродуктивних органів рослин, підсилюють проростання пилку, впливають на збільшення кількості квіток і плодів.

Вуксал БIO Аміноплант застосовують для зняття стресу в рослин, стимуляції їхнього росту й розвитку.

Вуксал БIO Аскофол або Вуксал БІО Vita стимулюють запилення й закладання плодів, впливають на підвищення їхньої врожайності та якості.

Для запобігання і профілактики хлорозу рекомендують проводити обробки Вуксал Мікроплант.

Вуксал Кальцій/Вуксал БIO Амінокальцій зменшують розтріскування плодів, покращує якість м’якоті плодів і підвищують їхню транспортабельність.  

 

Після черешневого саду та смачної дегустації ягід учасники Клубу попрямували до господарства Agricola Santa Julia, де вирощують виноград, персики та сливи. У Чилі плантації столового винограду займають 50 тис. га. Найвирощуваніші сорти — Томпсон Сідліс, Ред Глоуб, Флейм Сідліс, Крімсон Сідліс та Саграйон. Така само як і черешня, чилійський виноград не обходиться без Вуксалів — Вуксал Борон рН, Вуксал БІО Аскофол, Вуксал БІО Амінокальцій, Вуксал Цинк ПЛЮС, Вуксал Комбі Плюс і Вуксал Мікроплант.

Чилі є практично ідеальним місцем для виробництва кращих вин. Це, мабуть, єдина з провідних виноробних країн світу, де ніколи не було й немає філоксери, що дає змогу виноградним лозам виростати на власних коренях, а виноробам, відповідно, отримувати виноград зі старих лоз. На разі площі під виноградом для виробництва вина становлять 120 тис. га, а річний обсяг «винного » експорту перевищує 600 млн дол. США!

Тут вирощують трохи більше як 20 сортів винограду для виробництва вина: Каберне Совіньйон, Мерло, Каберне Фран, Шардоне, Піно Нуар, Сіра, Мальбек, Совіньйон Блан, Семільйон, Віоньє, а також Зінфандель, Каріньян, Санджовезе, Барбера, Рислінг, Торонтель, Педро Хіменес, Гевюрцтрамінер, Мускат Олександрійський.

Та найбільш шанованим сортом винограду в Чилі є сорт Карменер. Ось що розповів про нього Філіпе Морено, один із власників господарства: «Історичною батьківщиною Карменеру є Бордо у Франції, але в XIX ст. через епідемію філоксери цей сорт зник з європейських виноградників. Після цього власники лише небагатьох господарств зважилися посадити цей сорт знову. Рослини розвивалися мляво, були схильні до хвороб. А ось завезені в Чилі саджанці стали активно розвиватися і це дало змогу не лише відродити сорт, а й забезпечило можливість створення унікального вина. Сьогодні ми вважаємо Карменер споконвічно своїм сортом. Більш того, тепер він є візитівкою нашої країни. Типовий чилійський Карменер дає яскраво-червоне вино з вираженим ароматом смородини, лісових ягід, прянощів. Пити рекомендується молоде вино, хоча найбільш гідні екземпляри проходять витримку кілька років».

 

Вуксали на винограді

Застосування Вуксал Мікроплант у період активного росту пагонів і суцвіть сприяє профілактиці та запобігає виникненню хлорозів.

Використання Вуксал Борон рН за кілька днів до цвітіння винограду підсилює проростання пилку, зменшує коефіцієнт абортивності квіток і опадання зав’язі.

У фазі росту ягід використовують Вуксал Кальцій, а за настання фази їхнього дозрівання — Вуксал БІО Амінокальцій для оптимального росту ягід. Формуляція Вуксал БІО Амінокальцій не містить азоту й спеціально розроблена для обробки плодів і ягід, що дозрівають, а його рівень рН (4,0) забезпечує чудове проникнення кальцію через щільну шкірку ягід винограду.

Після цвітіння застосовують Вуксал БІО Аскофол або Вуксал БІО Vita для стимуляції росту ягід, покращення їхнього забарвлення, посилення накопичення цукрів.

Під час дозрівання ягід використання Вуксал Комбі ПЛЮС та Вуксал К Мах сприяє підвищенню зимостійкості рослин, а також їхній стійкості до посухи. А калій, що міститься в ньому, впливає на накопичення цукрів, покращує смакові якості та забарвлення ягід.

 

Також «вуксалівці» побували й у садах господарства Fundo Caracas, де компанія Fererro вирощує лісові горіхи для своїх солодощів «Нутелла», «Ферреро» та ін. До речі, саме Ferrero чилійці мають дякувати за «реєстрацію» фундука (європейських сортів лісового горіха) в країні, адже він тут «оселився» 1991 року, коли компанія Ferrero прийшла в Чилі. Європейські сорти фундука в Чилі стають все популярнішими. Зовсім недавно практично не відомі, за кілька років вони стали однією з найпоширеніших плодових культур, площі під ними досягли майже 19 тис. га. Щороку в країні висаджують фундук на близько 3 тис. га. За прогнозами, до 2030 року загальна площа під фундуком займе 30 тис. га.

Звісно, члени Клубу не могли не побувати на картопляній фермі. Підприємство Semillar CZ/Frutillar вирощує насіннєву картоплю, бо Чилі — це не лише найвищі врожаї цієї культури, а й райське місце для її розведення, адже тут сама природа практично ізолювала територію від проникнення вірусів. Тож тут вирощують найкращий безвірусний матеріал насіннєвої картоплі, який використовують як у самій країні, так і далеко за її межами.

Традиційно конференція Клубу Вуксал — це не лише змістовна ділова програма, а й активний, насичений, пізнавальний і цікавий відпочинок. І в Чилі учасники конференції знову відчули це на всі 100%! Шумний столичний Сантьяго, бездоганний піщаний океанській пляж Віна-дель-Мар, незабутній підйом, навіть більше спуск, на діючий вулкан Вілларріка (його висота сягає 2847 м над рівнем моря)… Але найбільше враження на всіх учасників Клубу справила Патагонія з її суворими та величними краєвидами, з численними льодовиками, річками, озерами та фьордами з пустельними берегами та плаваючими айсбергами, де гори зміняються степами (зокрема, у національному парку Torres de Paine). Тут, у Патагонії, на справжньому чилійському ранчо Antonio Varas Peninsula Ranch учасники поїздки мали змогу насолодитися прогулянкою верхи на конях, побачити, як фермерські собаки наглядають за вівцями, а стригалі майстерно «роблять зачіски» найчисленнішим мешканцям цих місць — вівцям. До речі, саме вівчарство та туризм є основою економіки цих районів Чилі.

Під час подорожей країною тривав обмін досвідом застосування Вуксалів. Сумісне застосування, комбінації та послідовність використання, починаючи від обробки насіння до передзбиральних обробок, біологічний і економічний ефект від застосування… І це далеко не повний перелік тем для дискусій та обговорень! Втім разом із корисними порадами і рекомендаціями від місцевих господарств, учасники отримали незабутні враження від красот і екзотики неповторної країни на краю світу...

 

Сергій Шуба, ТД «Насіння»:

— Відрядження зазвичай здебільшого асоціюється з довготривалою і затяжною роботою. Але тільки не з Unifer у Чилі! Для нас — це нагода обмінятися досвідом, набратися нового, щоб уже тут, на рідній землі, пропонувати тільки найякісніші та найефективніші продукти. На початку року ми підкорили Чилійську Патагонію, яку ще називають «краєм світу».

У Чилі інтенсивно розвинуте сільське господарство. Країна є найбільшим у світі виробником столового винограду й має найвищі врожаї картоплі. Сьогодні це найбагатша держава Південної Америки з потужним експортом продуктів.

Ми відвідали сільськогосподарські ферми, де вирощують черешні, виноград, персики та сливи, а також оглянули, як саме чилійці вирощують і зберігають картоплю. Побували й на угіддях, де компанія Ferrero вирощує лісові горіхи для своїх солодощів.

Дуже цікаво спостерігати за сільським господарством у країні, де в одній частині ще лежать льодовики, а в іншій — природа, як на картинці. Можна, звісно, про все прочитати чи побачити в Інтернеті, але ж значно яскравіші враження від побаченого на власні очі. І мені це вдалося… Дякую компанії Unifer за неймовірну поїздку!

У садах Fundo Caracas, де компанія Fererro вирощує лісові горіхи

Інтерв'ю
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0