Спецможливості
Аналітика

«Клуб стратегічних партнерів» «Сингенти» стане колективним брендом і знаком якості для продукції

14.11.2019
1901
«Клуб стратегічних партнерів» «Сингенти» стане колективним брендом і знаком якості для продукції фото, ілюстрація

31 жовтня компанія «Сингента» в черговий раз зібрала членів «Клубу стратегічних партнерів», до якого запросила найпередовіші в технологічному аспекті господарства плодоовочевої галузі. На засіданні представники «Сингенти» оголосили про амбітну мету компанії — об’єднати провідних виробників плодоовочевої продукції під колективним брендом, який стане своєрідним знаком якості для роздрібних мереж і кінцевих покупців.

 

 

 

 

Торік компанія «Сингента» зібрала найбільш прогресивні в технологічному плані середні й великі плодоовочеві господарства у Клуб стратегічних партнерів. І з тих пір було проведено кілька зустрічей у різному форматі: і в полі в форматі традиційних Овочевих та Картопляних Майстерень «Сингенти», і з запрошенням представників провідних роздрібних мереж, і з участю рестораторів, і в формі ознайомлювальної поїздки за кордон. На цей раз компанія «Сингента» зібрала представників провідних овочівницьких господарств південних областей а також представників провідних торгових мереж — «Фоззі Груп» («Сільпо», «Фора»), «Метро Кеш енд Керрі», «Ашан» та ін. Місцем проведення засідання було обране «Виноробне господарство Князя Трубецького» в селі Веселе поблизу Нової Каховки, яке дивом зберегло більш ніж вікові традиції виноградарства і виробництва вина найвищого ґатунку.

Продукція одного з членів Клубу стратегічних партнерів - компанії "Владам"Метою створення Клубу, як розповіла його керівник Ольга Вербицька, було бажання допомогти клієнтам компанії протистояти викликам кількох останніх років, найгострішими серед яких стали:

втрата традиційного експортного ринку,

складність пошуку нових зовнішніх ринків,

присутність значної кількості імпортних овочів і фруктів на полицях супермаркетів у той час, коли в Україні вирощується достатньо власних,

не завжди зрозумілий для споживачів і сільгоспвиробників процес ціноутворення в супермаркетах,

часті претензії до якості овочів і фруктів на полицях супермаркетів.

Гості засідання Клубу стратегічних партнерів біля будинку, спорудженого князем ТрубецькимОдним лише вдосконаленням технології цих проблем не вирішиш. Та й багато сільгоспвиробників-партнерів компанії «Сингента» в цьому плані вже нічим не поступаються своїм колегам з провідних овочівницьких країн світу. Натомість попит на українську продукцію, особливо на овочі, на європейському ринку, як констатував представник торгової компанії «Ді Трейд Груп» Дмитро Череватов, носить спорадичний характер: продуктами з України перестають цікавитись, якщо традиційні постачальники у країнах ЄС забезпечують достатній обсяг поставок.

Тож компанія «Сингента» вирішила глибше проаналізувати резерви зростання обсягів реалізації та рівня прибутковості на внутрішньому ринку. Акцент був зроблений на сучасні роздрібні формати як на єдиний перспективний сегмент торгівлі.

«Ми вирішили об’єднати виробників, переробників, експортерів, роздрібні мережі та ресторанний бізнес», — розповідає Ольга Вербицька. Адже це було єдиною можливістю виявити корінь проблем у стосунках між сільгоспвиробниками і роздрібними мережами і ліквідувати непорозуміння.

Брендована картопля - результат пілотного проекту з мережею Good WineУ процесі роботи виявилося, що співробітникам торгових мереж недостатньо інформації, як забезпечується якість овочів у процесі вирощування. Тому для співробітників роздрібних мереж, передусім фахівців відділів закупівель та відділів якості, були організовані семінари та літні польові зустрічі, де їм більше пояснили та наочно продемонстрували про процес вирощування овочів, картоплі та фруктів.

У свою чергу, сільгоспвиробникам показали, що примхи супермаркетів, на які так багато скаржаться, насправді — примхи кінцевих споживачів, підлаштовуватися під які роздрібні мережі просто зобов’язані в умовах інтенсивної конкуренції за покупця. Зокрема, прагненням споживачів до більшої впевненості в товарі, який вони купують, зумовлені основні сучасні тренди в роздрібній торгівлі — простежуваність і безпечність.

З простежуваністю все просто: зараз відзначається прагнення споживачів знати, де конкретно вироблений продукт — в якому регіоні, на якій конкретно фермі і навіть якими конкретно людьми і в який спосіб. Безпечність покликані засвідчити сертифікати якості, зокрема, відповідності стандартам НАССР чи іншим. Але кожен оптовий покупець час від часу перевіряє отриманий товар на вміст шкідливих речовин. І не завжди дані сертифікату підтверджуються лабораторними аналізами. Наприклад, були випадки, коли європейські покупці знаходили небезпечні речовини в надмірних кількостях в українській продукції (навіть у тій, що ввозилась, як органічна), що підривало репутацію всіх українських виробників за кордоном.

Між учасниками Клубу розіграли сертифікати на послуги лабораторії PLTПроблемою для українських сільгоспвиробників є й те, що в нашій країні досить широка мережа державних лабораторій має обладнання, левова частка якого застаріла, і не може виконати всіх необхідних аналізів. Також у державних лабораторій часто бракує коштів на реактиви. І навіть ті державні лабораторії, яким все ж придбали сучасну техніку, інколи не мають відповідних фахівців.

Компанія «Сингента» намагається заповнити й цю прогалину: створені лабораторії в Харкові, Одесі, Білій Церкві і Хмельницькому, які безкоштовно надають послуги господарствам-партнерам компанії. Зокрема, лабораторія в Одесі орієнтована на аналіз овочевих культур. А в Білій Церкві виконується такий дорогий і складний аналіз, як ПЦР-діагностика — таких лабораторій в Україні зовсім небагато. А на нинішню зустріч Клубу стратегічних партнерів компанія «Сингента» запросила фахівців лабораторії PLT, яка знаходиться поблизу Києва і виконує чи не найширший в Україні спектр досліджень: агрохімічний аналіз грунту, рослинна діагностика, аналіз води, а з 2018 р. — аналіз на вміст залишків пестицидів. Як пояснила генеральний директор PLT Людмила Василенко, яка виступила на засіданні Клубу, аналізи на пестициди, що виконуються в державних лабораторіях, — здебільшого для «галочки».  Так, проводиться аналіз на дуже вузький спектр найбільш небезпечних речовин, серед яких… заборонений кілька десятиліть тому ДДТ. Справді, це дуже небезпечна речовина, але вона давно не застосовується масово. А от лабораторія PLT єдиною в Україні може виявити більше 700 д. р. І роботу з виявлення залишків пестицидів вона вже проводить на замовлення мереж Good Wine, Ашан, Білла, АТБ, компанії «Фоззі Груп». Лабораторія такого високого рівня буде найкращим вибором і для експортерів, які хочуть підтвердити безпечність своєї продукції.

Продукція, яку зараз випускає завод, створений князем ТрубецькимЧималий вклад у безпечність продукції робить компанія «Сингента» особисто. Як розповів технічний експерт з напрямку овочів і картоплі компанії Володимир Борисенко, «Сингента» може надати індивідуальні схеми захисту з урахуванням культури та історії поля, які дають змогу виростити продукцію, що відповідає вимогам будь-якої країни щодо вмісту залишків пестицидів. Для цього в схему можуть включатися навіть препарати інших виробників — аби лише плодоовочева продукція була максимально безпечною для споживача.

Володимир Борисенко розповів також про дослідження компанії «Сингента», спрямовані на досягнення безпечності продуктів. Наприклад, строк очікування від обробки певним препаратом до продажу продукції визначається на підставі регулярних спостережень за залишковою кількістю препарату в продукті. Він встановлюється не раніше, ніж кількість залишків препарату в продукті починає різко знижуватися. Як приклад В. Борисенко навів результати аналізу картоплі, де з 28 речовин, на які робилася проба, знайшли залишки тільки двох, та й тих на порядок менше гранично допустимої концентрації.

Представники компанії «Сингента» похвалилися першими результатами пілотного проекту в цьому напрямку — картопля, вирощена для мережі Good Wine, що спеціалізується на елітних продуктах харчування. Завдяки системі захисту, складеній компанією «Сингента», продукт відповідав найсуворішим вимогам до безпечності. Картопля продавалася під окремою торговою маркою Papas, що допомогло забезпечити продукту додану вартість.

Тепер же компанія «Сингента» збирається поділитися цим досвідом брендування продукції, яке забезпечує додану вартість навіть без переробки чи органічної технології вирощування, з іншими господарствами, що входять до Клубу стратегічних партнерів. Як розповіла Ольга Вербицька, зараз іде робота над створенням клубного бренду, який має стати своєрідним знаком якості, впізнаваним кінцевими покупцями. Він має символізувати високу якість та безумовну безпечність продукції, які мають створити додану вартість. Тож господарства, які входять до Клубу, запросили долучатися до програми, передусім — своєю якісною та безпечною продукцією, що продаватиметься під клубним брендом. Маркетингова кампанія безпечних овочів і фруктів від Клубу вже запускається серед покупців мережі «Сільпо».

 

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Віктор Шеремета, заступник Міністра АПК з питань фермерства
На початку жовтня в Міністерстві аграрної політики та продовольства була введена окрема посада заступника міністра з питань фермерства. Ним став Віктор Шеремета, який раніше обіймав посаду Віце-президента Асоціації фермерів і... Подробнее

1
0