Спецможливості
Новини

Кліматолог розповіла, як глобальне потепління вплине на Україну: взимку не будемо ходити в шортах

11.06.2021
1473
Кліматолог розповіла, як глобальне потепління вплине на Україну: взимку не будемо ходити в шортах фото, ілюстрація

Глобальне потепління несуттєво вплинуло на клімат України, бо температура підвищується всього на один градус, розповіла експерт із кліматичної політики Євгенія Засядько.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rbc.ua.

«Ще кілька років тому використовувався цей термін, оскільки температура зростає. Зараз вона вже виросла приблизно на 1 градус відносно 1980-х років. З одного боку, це виглядає не дуже істотно, але ми можемо згадати про організм людини. Коли у нас всього лише на 1 градус підвищується температура, ми вже себе почуваємо некомфортно. Можна провести аналогію з планетою», — сказала вона.

Кліматолог зазначає, що не всі правильно розуміють термін глобальне потепління, мовляв, багато хто думає, що це означає жарку зиму і, що ми будемо ходити в шортах.

Для людей ввели спеціальний термін «кліматична криза», щоб не вводити їх в оману.

«Це якраз показує, що відбуваються кліматичні зміни. Насправді це не означає, що на 1 градус температура зросла в усьому світі. Де вона виросла більше, десь, можливо, навіть впала», — зазначила експерт.

До слова, в Україні температура повітря швидше піднімається, ніж на інших територіях, зазначила експерт.

«У нас приблизно втричі швидше температура зростає, але це не означає, що у нас буде тепліше, ніж у попередні роки. У нас відбувається розбалансування, яке не виключає холодних періодів. Синоптики і метеорологи говорять про те, що холодна температура у нас взимку нікуди не зникне. До -20°С буде», — сказала вона.

Інтерв'ю
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0