Спецвозможности
Новости

"Київ АгріХорт’2005": обмеження стінами і часом (повна версія)

05.06.2008
658
"Київ АгріХорт’2005": обмеження стінами і часом   (повна версія) фото, иллюстрация

Нинішня “Київ АгріХорт” дещо відрізнялася від попопердніх семи виставок і змістом, і атмосферою. Її підготовка була позначена навіть певним драматизмом, хоча, врешті, все закінчилося яскравим “хепі-ендом”.
Хто регулярно стежить за виставками “Київ АгріХорт”, мабуть, помітив, що з кожним роком масштабність її експозицій збільшується. Ось і тепер організатори повідомили про підкорення чергових вершин: кількість учасників, порівняно з “Київ АгріХорт’2004”, збільшилася на 40%, загальний метраж стендів — на 60. Планувалося ці показники підняти ще вище, але завадили обставини непереборної сили, тобто форс-мажор. Річ у тім, що Міжнародний виставковий центр (споруда на Броварському проспекті в Києві, де відбуваються виставки “Київ АгріХорт”) уже давно збирався розширити свою корисну площу за рахунок зведення додаткових корпусів. До відкриття “Київ АгріХорт’2005” планувалося здати в експлуатацію другу чергу Центру, тож до виставки готувалися з урахуванням цих нових майданчиків. Проте не так сталося, як гадалося. Через кризу взаєморозрахунків, що спалахнула в листопаді-грудні минулого року, будівельні роботи було призупинено, і до встановленого терміну приміщення не добудували. Тому деяким із потенційних учасників довелося відмовити, але то були здебільшого ті, хто подавав заявки на участь в останній момент. Переважну ж більшість фірм організатори розмістили на 10,5 тис. м2 старого павільйону.


Уся ця передісторія дає змогу краще зрозуміти відчуття певної “ущільненості”, яке охопило і учасників “Київ АгріХорт’2005”, і її відвідувачів. Проте якості самої виставки воно не погіршило. Навряд чи можна вважати за серйозний недолік те, що буфет було перенесено з виставкової зали до гардеробу або на кілька сантиметрів зменшено ширину проходів. Водночас, головної мети — встановлення ділових контактів та укладення договорів — більшість експонентів успішно досягли. Ось лиш один приклад: компанія “Донснаб” за три дні роботи на виставці уклала договори на продаж семи комбайнів та кілька сотень (!) протоколів про наміри. Заради такого варто стерпіти ці надзвичайно напружені три дні в умовах, коли відчуття дружнього ліктя стає майже буквальним.
А тепер кілька слів про наповнення експозицій. Як і зазначалося в анонсах, виставка “Київ АгріХорт” була розділена на 14 розділів, які цілком адекватно відображували її тематичний спектр: сільгосптехніка й запасні частини; зрошувальне обладнання; насіння та саджанці; добрива; засоби захисту рослин; сільгоспкультури; виробничі технології; обладнання для тваринництва; обладнання для птахівництва; ветеринарні препарати; корми та добавки; тепличні технології; садова міні-техніка; насіння та квіти. Невелику частину павільйону було віддано під близьку за тематикою виставку “УкрПродМаш/УкрПродПак”, яку поки що проводять разом із “Київ АгріХорт”.
Назагал змогли виставитися понад 160 фірм із 18 країн світу. Три країни представили колективні павільйони — Німеччина, Італія та Шрі-Ланка. Причому для ланкійців це було свого роду “відкриття” України: про вистаку “Київ АгріХорт” вони дізналися з Інтернету і забажали взяти в ній участь. Бажання було підкріплено рішучими діями: сформували делегацію з п’яти сільськогосподарських компаній, одержали державну підтримку і — на Київ!


Українські ж компанії, які на перших “Київ АгріХорт” мали вигляд невеличких острівців у морі іноземних фірм, ось уже кілька років поспіль демонструють тенденцію до збільшення своєї участі в цій виставці (як в абсолютному вимірі, так і за питомою вагою з-поміж інших учасників). Цього разу наші резиденти зайняли рівно половину виставкової зали, причому, здебільшого великими “шматками”. Узяти хоча б компанію “Райз”: своїм стендом у 756 м2 вона показала приклад усім іншим фірмам, як треба створювати серйозні експозиції. Не набагато відстали від “Райзу” інші наші співвітчизники: “Донснаб”, “Українська овочева компанія”, “Агріматко-Україна”, “Богуславська сільгосптехніка”, “Техна”, “Агро-Технології”, “Агро-Союз”, “Шпола Агро-Індустрі” та деякі інші.
Єдине, за що можна було б дорікнути організаторам виставки — це короткотерміновість. Три дні для такого серйозного заходу — замало. Адже, як водиться, в перший день учасники ще упорядковують свої стенди, адаптуються до умов роботи. А в останній — уже починають збиратися. Отож, для повноцінного спілкування з відвідувачами є всього один день. А ще ж треба й самим походити по павільйону, оглянути інші стенди...
Якщо говорити про плани на майбутнє, то наступного року знов очікуються зміни. Насамперед, буде нарешті добудовано другу чергу Міжнародного виставкового центру, тож “Київ АгріХорт’2006” розкинеться вже на більших площах. Зважаючи на позитивну динаміку участі (а також на багатообіцяючі інвестиційні перспективи для України), можна впевнено розраховувати і на збільшення кількості учасників. Організатори заявили про свій намір перенести строки проведення виставки на тиждень раніше, щоб сільгоспвиробникам залишилося більше часу на осмислення побаченого й почутого.
Але деякі моменти змін точно не зазнають. По-перше — організаторами “Київ АгріХорт”, як і в попередні роки, будуть компанії: “Прем’єр Експо” (Україна) та ВТО (Нідерланди), а по-друге — її генеральним інформаційним спонсором залишиться журнал “Пропозиція”. Наш стенд знову постане у вирі нових аграрних технологій поряд із передовими компаніями з усього світу, а також поряд з вами, наші шановні читачі.

Интервью
экспорт
После подписания Соглашения о зоне свободной торговли с Канадой украинские аграрии получили шанс выйти на канадский рынок. Впрочем, положительный эффект станет ощутимым не сразу.
Год назад отечественный бизнес пережил беспрецедентное до тех пор событие - локдаун, то есть полное прекращение работы значительной части предприятий, в частности, полное закрытие заведений питания. Именно тогда Анна Морозова решила дать... Подробнее

1
0