Спецможливості
Новини

Китай зацікавлений в інвестування в логістичну і аграрну сферу України

16.11.2017
1943
Китай зацікавлений в інвестування в логістичну і аграрну сферу України фото, ілюстрація

Україна – одна з п’яти країн, через який проходить транспортний коридор Шовкового шляху. Про це розказав Ду Вей Надзвичайний і повноважний КНР в Україні під час відкриття II Українського форуму шовкового шляху, передає кореспондент http://propozitsiya.com.

«Стратегія Шовкого шляху нова, за 4 роки її існування за підтримки багатьох країн світу ми бачимо гарні результати. Україна, як одна з 64 країн світу, також підтримує цю стратегію.  Конкретні успіхи – це зміцнення стосунків між нашими країнами. Ставлення української спільноти до КНР стали більш дружелюбними. Ми успішно імпортуємо кукурудзу, ячмінь та інші продукти харчування. У розвитку шовкового шляху стосунки стануть ще більш міцними», - додав пан посол. Для подальшого розвитку співпраці українську сторону запрошено до Китаю.

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко підкреслила, що Україна зацікавлена в активізації економічного і гуманітарного діалогу. «Ми можемо багато зробити, український потенціал ще не достатньо вивчений і освоєний. Український парламент усвідомлює високу домашню роботу, щоб бути відкритими для інвестора. Мова йде про приватизацію. Державними мусять залишитись лише стратегічні об’єкти, інші мають бути вилучені з переліку державної власності, інші на прозорій основі приватизуватися», - пояснила І. Геращенко.

237 народних депутатів – це рекордне число під час голосування – обрали метою поглиблену співпраця з КНР, додав Андрій Павелко, керівник групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з КНР. «Парламент є дуже гарною платформою для будь-яких законопроектів, які могли б закріпити наші стосунки і надати нові можливості для майбутніх проектів. Важливо, що є повна підтримка в уряді. У нас є що запропонувати в контексті світової логістики», - розказав А. Павелко.

В уряді створений Логістичний комітет, який куруватиме транспортуванням продуктів транзитом по Шовковому шляху.  

Також на форумі було озвучено, що Україна одна з першою підтримала стратегію Шовкового шляху КНР. В рамках цієї ініціативи досягнуті значні результати – відкритий фонд $200 тис., які спрямовані на навчання українських студентів у Китаї, в трьох Університетах міста Сіань. Вивчивши мову, вони поширюватимуть китайську та українську культуру. Крім того, китайська делегація незабаром відвідає Україну щоб розглянути питання створення електронного Шовкового шляху  та будівництва базової інфраструктури.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних

1
0