Спецможливості
Новини

Китай готовий відкрити ринок для українського ріпаку

04.10.2019
836
Китай готовий відкрити ринок для українського ріпаку фото, ілюстрація

Влада Китаю може відкрити свій ринок для українського ріпаку вже в 2019 році. Про це заявила начальник Управління міжнародного співробітництва Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Олена Курята. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «delo.ua».

За її словами, Держслужба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів отримала від інспекційних органів Китаю проект протоколу щодо ріпаку, що дає підстави сподіватися на відкриття китайського ринку для цієї культури в цьому році.

"Три роки тому наша служба вже ініціювала для Китаю запит по ріпаку, але тоді отримали відмову. У цього році 10 червня ми повторно направили додатково опрацьовані матеріали щодо сорго, пшениці та рапсу. Зараз по ріпаку ми отримали позитивний відгук, і проект протоколу по ріпаку знаходиться на внутрішньодержавному узгодженні ", - зазначила Курята.

"За сорго теж сподіваємося, що підключаться асоціації, імпортери з китайської сторони, і теж вдасться українським виробникам вийти з цією культурою на ринок Китаю", - додала вона.

За її словами, в цей список додадуть ще горох і квасолю, оскільки по цих продуктах теж відправлено китайській стороні аналіз фітосанітарного ризику.

"Дуже сподіваємося, що в цьому році в рамках офіційного візиту української сторони в Китай будуть підписані певні протоколи, в тому числі і по ріпаку. Це означає відкриття китайського ринку для цієї культури", - уточнила Курята.

Крім того, на розгляді китайської сторони зараз знаходяться українські яблука, черешня, лохина, мед, яйця, рибні продукти.

До інформації: українські аграрії станом на 26 липня зібрали 28 млн тон ранніх зернових та зернобобових культур з площі 7,6 млн га або 76% до прогнозу.

До інформації: в Україні прогнозують рекордний врожай та експорт ріпаку.

Ключові слова: Китай, ринок, Україна, ріпак

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0