Спецможливості
Новини

Кожен сотий українець - пасічник

05.11.2017
1496
Кожен сотий українець - пасічник фото, ілюстрація

Нині бджільництвом займається приблизно 400 тис. українців і це один з найбільших у світі показників. Фактично, кожен сотий українець — пасічник. Проте ефективність виробництва меду залишається дуже низькою, пише propozitsiya.com за материалами ucci.org.ua.

За словами президента ТПП України Геннадія Чижикова, український мед має високу репутацію на ринку ЄС, за останній рік туди було експортовано близько 75% загального експорту меду. Основною проблемою галузі, на думку експерт, залишається факт, що 98% вітчизняного меду виробляється у підсобних господарствах і тільки 2% - це промислові пасіки. Наприклад, в Канаді 7 тис. пасічників виробляють 29 тис. т меду, а в Україні – 400 тис. виготовляють лише 80 тис. т. Ми маємо лише 69 компаній експортерів.

Щорічно в Україні виробляється близько 80 тис. т меду. З них лише 25-30 тис. т йде на внутрішній ринок. Все інше експортується. Споживання всередині країни істотно знизилося через занепад української економіки та збільшення експортних цін.

За перше півріччя 2017 року Україна збільшила експорт меду майже в два рази, порівняно з аналогічним періодом 2016-го: з 15,2 тис. т до 29,6 тис. т. Головні імпортери — США ($18,9 млн), Німеччина ($10 млн) і Польща ($5,6 млн). Експорт в цій галузі зростає кожного року величезними темпами: якщо в 2015 році його загальний обсяг склав 36 тис. т, то в 2016-му він сягнув вже 56,9 тис. т, а це — зростання у півтора рази (58%).
 
Минулого року український мед пройшов міжнародну сертифікацію і тепер відповідає вимогам міжнародного стандарту з харчової безпеки FSSC 22000. Це дозволить покращити його репутацію в очах імпортерів.

На думку експертів, збільшити виробництво меду могло б об’єднання пасічників в кооперативи. Бджільництво стає рентабельним починаючи із 100 бджілосімей. Крім цього, перехід на промисловий рівень потребує підвищення якості: зниження використання антибіотиків, перехід на безвощинне виробництво та припинення заготівлі незрілого меду. Ще один важливий фактор — впорядкованість бізнесу. ЄС вимагає, щоб при експорті меду можна було прослідкувати його походження аж до зазначення пасіки. Вся продукція має комплектуватися необхідними документами та стандартною тарою.

Ключові слова: мед

Інтерв'ю
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее
Федір Шумейко, головний інженер ФГ «Агро Хорс»
Коротка дискова борона Heliodor 9 від LEMKEN – найлегша дискова борона в продуктовій лінійці компанії. Діаметром дисків цього агрегату становить 510 мм. Серед особливостей агрегату слід відмітити його маневреність, технологічність та... Подробнее

1
0