Спецможливості
Новини

Картина невтішна — аграрії порахували збитки від посухи

02.12.2019
1391
Картина невтішна — аграрії порахували збитки від посухи фото, ілюстрація

Наступного року Черкаська область не матиме рекордного врожаю. 

Черкаська область стала епіцентром посухи, яка розпочалася ще влітку цього року. Аграрії вже підраховують можливі збитки. За даними обласного департаменту агропромислового розвитку, озимими культурами засіяно лише 57% від плану.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Gazeta.ua.

"Картина невтішна. Ні про який рекордний урожай, схожий на цьогорічний, мова не йде. Посіви, ті, що є — дуже бідні. Очевидно, аграріям доведеться коригувати плани. Одне можу сказати точно — наступного року ціна на пшеницю буде дуже гарною", — каже депутат обласної ради Олександр Коваленко з Катеринополя.

"Я посіяв 180 гектарів пшениці, але сходів немає. І така картина не тільки в мене, а по всьому району. Бачив лише під Черкасами бідненькі сходи. Якщо не станеться диво, то врожаю не буде й близько. Якогось року я в себе на городі посіяв пшеницю аж 20 листопада. Вона проросла на півтора сантиметри і її вкрив сніг. Але на весну була гарна пшениця. Може, й цього року трапиться щось подібне. Бо інакше пропаде", — бідкається фермер Василь Баранюк із села Папужинці Тальнівського району.

Олександр Мегей із села Майданецьке каже, що наступного року ціна на пшеницю буде дуже високою: "Якщо сходів не дочекаємося, то доведеться сіяти технічні культури — соняшник, сою, кукурудзу. Але соняшник своє відживає. Монополісти встановили ціну на тонну — 7-8 тисяч гривень. Якщо зібрати три тонни з гектара, то матимемо 24 тисячі гривень на круг. А кукурудзу беруть по 4 тисячі. Якщо зібрати 10 тонн, то матимемо 40 тисяч гривень".

Фермер Сергій Тищенко із Мокрої Калигірки Катеринопільського району засухи не боїться: "Я посіяв пшеницю ще 3 жовтня. Подивився прогноз погоди — а 4 жовтня пройшов гарний дощ. Зараз у мене стоїть гарна пшеничка. А в багатьох аграріїв досі немає сходів. Думаю, наступного року вдасться продати пшеницю за гарною ціною".

 

Інтерв'ю
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0